Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas Komisija var likt pārdot Citadeli piespiedu kārtā

Ja banka Citadele netiks pārdota līdz gada beigām, stāsies spēkā Eiropas Komisijas nosacījumi, un banku Briseles nozīmēta pārstāvja vadībā būs jāpārdod piespiedu kārtā, turklāt, visticamāk, par neizdevīgu cenu, radio Baltcom sacīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Ministrs uzsvēra, ka visi iespējamie kompromisi Citadele bankas pārdošanas atlikšanai ir izsmelti, un līdz gada beigām valdībai banka jāpārdod privātajam investoram. Viņš apstiprināja, ka interese par veiksmīgi strādājošo banku ir liela, taču konkrētu bankas iespējamo pārdošanas summu ministrs atteicās nosaukt, norādot, ka šī informācija ir konfidenciāla.

«Šajā gadījumā runa ir par Latvijas valdības kā sarunu partnera reputāciju,» sacīja ministrs, piebilstot, ka galvenais valdības uzdevums ir saglabāt uzticamu banku, atrodot stratēģisko investoru ar labu reputāciju, turklāt vienojoties par iespējami labāko cenu.

Tieši konfidencialitāti V. Dombrovskis min kā lielāko iemeslu, lai bankas pārdošana netiktu apspriesta Saeimā. «Es uzsveru – konfidencialitāte nav mūsu prasība, bet gan finanšu tirgus un potenciālo pircēju vēlme. Ir saprotams, ka viņi vēlas, lai par viņiem tiktu ziņots tikai bankas iegādes gadījumā. Tādēļ mēs esam pret publisku apspriešanu, tas viss ir pārāk nopietni,» saka ministrs. «Vai nu sabiedrība valdībai uzticas un tikai pēc pārdošanas uzdod jautājumus par darījumu un summu, vai arī mēs piekrītam banku pārdot par neizdevīgu summu, jo labākie partneri ar mums nevēlas sadarboties,» viņš min.

Attiecībā uz Nacionālās apvienības nostāju, kas vēlas mainīt Citadeles bankas pārdošanas procesa statustu uz publisku apspriešanu Saeimā, V. Dombrovskis izsakās pietiekami asi: «Man trūkst vārdu... Mums ir speciāla darba grupa, kas nodarbojas ar bankas pārdošanu, kurā ietilpst arī Tieslietu ministrija, kuru, kā zināms, pārstāv Nacionālā apvienība. Es speciāli pārbaudīju protokolus – viņu pārstāvis bija katrā sapulcē un apvienībai ir visa pieeja un arī cita ekonomiskā informācija. Tādēļ man rodas jautājums Baibai Brokai – kādēļ viņai ir tik slikta komunikācija ar saviem kolēģiem, ka viņi viņai neko nestāsta?»

Runājot par informācijas noplūdi, V. Dombrovskis minēja, ka ir smieklīgi, ka ministri baidās nest uz savu kabinetu slepenu informāciju iespējamās informācijas noplūdes dēļ. «Komerciāla informācija ir partneru uzticēšanās noteikums. Informācijas noplūde vienmēr kādam ir izdevīga, taču mūsu sabiedrībā tā tiek uzskatīta par parastu lietu. Pat rodas tāda sajūta, ka tā nav sodāma rīcība, taču patiesībā tā ir kriminālā atbildība,» uzsver ministrs.

V. Dombrovskis nekomentē, vai drošības dienesti ir iebildumi pret kādu investoru, norādot, ka arī tā ir konfidenciāla informācija, taču viņš uzsvēris, ka personīgi nav pret krievu investoriem, ja viņi atbilst visām prasībām. «Nesaskatu iemeslu diskriminācijai pēc ģeogrāfiskās atrašanās vietas,» min ekonomikas ministrs. «Mēs izskatām potenciālo investoru biznesa plānu un to, vai viņš varēs to īstenot. Tāpat mūs interesē maksimāli izdevīgākā darījuma summa.»

Krīze sen ir beigusies un mums ir pēdējais termiņš izpildīt savus pienājumus. Ja mēs to neizdarīsim paši un tagad – kad tad? Retoriski vaicā ministrs. V. Dombrovskis uzskata, ka Citadele bankas klienti izmaiņas jutīs tikai uz labo pusi, un privātajam investoram būs lielāka pieredze, tādēļ banku sagaida daudz gaišāka nākotne. 

Pievieno komentāru

Citas ziņas