Eiropas Parlaments apstiprina 17,7 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai plūdu seku likvidēšanai

Eiropas Parlamenta deputāti otrdien apstiprināja 17,73 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai 2017. gada vasaras un rudens plūdu radīto zaudējumu novēršanai, informē Eiropas Parlamenta pārstāve Signe Znotiņa-Znota. Līdzekļi tiks piešķirti no ES Solidaritātes fonda (ESSF). Ineses Vaideres (ETP/Vienotība) izstrādātais ziņojums tika apstiprināts ar 402  balsīm pret 25, septiņiem deputātiem atturoties.

Pagājušā gada augustā, septembrī un oktobrī Latvija piedzīvoja spēcīgas lietavas, kas īpašu postu nodarīja Latgalē. Plūdi izpostīja ražu un radīja plašus postījumus ūdenstecēm, drenāžas sistēmai, ar to saistītajām ūdens attīrīšanas iekārtām, kā arī ceļiem un dzelzceļam.

Līdzekļi paredzēti svarīgākās infrastruktūras atjaunošanai, ārkārtas pasākumu un attīrīšanas darbību izmaksu segšanai.

Paredzams, ka piešķirtais atbalsts būs pieejams vēl pirms gada beigām.

ESSF tika izveidots 2002. gadā, lai sniegtu palīdzību dalībvalstīm dabas katastrofu gadījumos. Līdz šim tā līdzekļi piešķirti 80 gadījumos un izmantoti dabas katastrofu – plūdu, zemestrīču, vētru, mežu ugunsgrēku – seku novēršanai 24 Eiropas valstīs. Pavisam izmaksāti vairāk nekā pieci miljardi eiro. Šeit atrodams līdzšinējo aktivitāšu saraksts.


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Citas ziņas