Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elektroenerģijas tirgus liberalizācijas datuma maiņas gadījumā «Latvenergo» anulēs noslēgtos līgumus 1

Ja tiks pieņemtas izmaiņas likumdošanā par elektroenerģijas tirgus atcelšanu līdz 2015.gada 1.janvārim, tad visi līdz šim nosūtītie piedāvājumi un arī noslēgtie līgumi tiks anulēti, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja AS "Latvenergo" pārstāvis Andris Siksnis. 

Viņš norādīja, ka, balstoties uz valdības lēmumu atlikt elektroenerģijas tirgus atvēršanu mājsaimniecībām, "Latvenergo" pārtrauc klientu informēšanas pasākumus.

Tāpat Siksnis atzina, ka "Latvenergo" viedoklis, kā arī aktuālā un klientiem būtiskā informācija par uzņēmuma aktivitātēm pēc tirgus atcelšanas būs pieejama pēc tam, kad tiks veiktas izmaiņas patlaban spēkā esošajos likumos. "Tādā gadījumā saglabāsies arī līdz šim spēkā esošā norēķinu kārtība," piebilda Siksnis.

Saistībā ar elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām liberalizācijas termiņa pārcelšanu Ekonomikas ministrija gatavos grozījumus likumā, lai "Latvenergo" nevērstos Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā ar lūgumu palielināt elektroenerģijas tarifus. Siksnis norādīja, ka "Latvenergo" rīkosies atbilstoši sagaidāmajiem grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā.

Vaicāts, kā elektroenerģijas tarifu ierobežojumi ietekmēs "Latvenergo" finansiālo darbību, Siksnis atzina, ka atbilstoši biržas "Nasdaq OMX Riga" saistošajiem normatīvajiem aktiem "Latvenergo" tiek noteiktas prasības un kārtība, kādā emitents sniedz informāciju par būtiskiem notikumiem, tostarp emitenta paziņojumus par tā darbības finansiālajiem rezultātiem (vai to prognozēm). Līdz ar to "Latvenergo" primāri informāciju sniedz biržai pēc tam, kad rezultāti ir apstiprināti komercsabiedrību valdē.

Jau ziņots, ka valdošā koalīcija vakar vienojās atlikt elektroenerģijas tirgus atvēršanu līdz 2015.gada 1.janvārim. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) skaidroja, ka šāds "politisks lēmums" par tirgus atvēršanas atlikšanu pieņemts, jo kompensācijas mehānisms skars trūcīgos, maznodrošinātos un daudzbērnu ģimenes, bet vēl ir pensionāri, arī citas iedzīvotāju grupas, kas neatbilst maznodrošināto statusam.

Kā ziņots, Saeima ir pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada 1.aprīļa. Ņemot vērā, ka elektroenerģijas sadārdzinājums mājsaimniecībām var būt pat aptuveni 40%, tika paredzēts izstrādāt kompensācijas mehānismu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas