Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EM: šogad Latvijā nodarbināto skaits būs par 3% lielāks nekā vidēji pērn

Šogad Latvijā nodarbināto skaits būs par 3% lielāks nekā vidēji 2010.gadā, bet tas joprojām nepārsniegs 2009.gada līmeni, teikts jaunākajā informatīvajā ziņojumā par makroekonomisko situāciju valstī, ko sagatavojusi Ekonomikas ministrija (EM).

Ziņojumā sacīts, ka līdz ar situācijas stabilizāciju tautsaimniecībā arī darba tirgū pērn bija vērojami pirmie uzlabojumi un šogad situācija turpinās uzlaboties. Pirmajā ceturksnī sezonālo faktoru ietekmē sagaidāms neliels nodarbinātības samazinājums, tomēr no otrā ceturkšņa līdz ar jaunu sezonas darbu parādīšanos nodarbinātība atsāks palielināties.EM prognozē, ka šogad nodarbinātības līmenis vecuma grupā no 15 līdz 64 gadiem var sasniegt 62%, kas būs par 2,7 procentpunktiem vairāk nekā 2010.gadā. Kopumā nodarbinātības pieaugums turpmākajos gados būs mērenāks nekā izaugsme, jo izlaides pieaugums balstīsies ne tikai uz nodarbināto skaita pieaugumu, bet arī produktivitātes kāpumu.Sagaidāms, ka līdz ar darbaspēka pieprasījuma palielināšanos arī bezdarbs turpinās samazināties. Šogad, salīdzinot ar 2010.gadu, bezdarba līmenis varētu samazināties par trīs procentpunktiem un vidēji gadā veidot aptuveni 15‒16%.Informatīvajā ziņojumā sacīts, ka šogad straujāk no krīzes radītajām sekām turpinās atkopties apstrādes rūpniecība un primārās nozares. Tomēr, lai saglabātu konkurētspēju, nozaru izaugsmei vairāk ir jābalstās uz produktivitātes pieaugumu, tāpēc ļoti liels darbaspēka pieprasījuma palielinājums šajās nozarēs nav sagaidāms (apstrādes rūpniecībā – 3,8%, primārās nozarēs – 4%).Arī citās nozarēs EM šajā gadā prognozē darbaspēka pieprasījuma kāpumu. Būvniecībā, kur iepriekšējos trīs gados bija vērojams straujākais nodarbinātības samazinājums, šogad, salīdzinot ar 2010.gadu, paredzams nodarbināto skaita pieaugums par aptuveni 9%, ko ietekmēs gan ārējā, gan iekšējā pieprasījuma izmaiņas. Vienlaikus sabiedriskajā sektorā nodarbināto skaits turpinās samazināties arī 2011.gadā, ko noteiks budžeta konsolidācijas pasākumi un sabiedriskajā sektorā veicamās reformas. Ziņojumā teikts, ka budžeta izdevumu ierobežojumi neļaus būtiski palielināt nodarbināto skaitu nozarē vismaz līdz 2014.gadam.Ar EM sagatavoto informatīvo ziņojumu par makroekonomisko situāciju valstī nākamnedēļ, 26.aprīlī, iepazīsies valdība.

Pievieno komentāru

Citas ziņas