Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā atrodas Jelgavā

Šodien apbalvoti konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014" laureāti, informē Ekonomikas ministrija (EM).

Konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014" 1.vietu ieguvušas: "Energoefektīvākā renovētā daudzdzīvokļu ēka Latvijā" – Liepāja, Vītolu iela 6/10, "Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve" – Rīga, Akāciju iela 6, "Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā" – Priekules pirmskolas izglītības iestāde "Dzirnaviņas", "Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā" – SIA "Ciedra" ražotne, Valmiermuižas iela 1b, Valmieras pagasta Burtnieku novads, "Energoefektīvākā vienģimenes ēka Latvijā" – Jelgava, Kadiķu iela 3a.
Konkursa laureāti balvā saņēma SIA "Grundfoss" cirkulācijas sūkņus un pie mājas piestiprināmu plāksni "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014".

Nolūkā veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, EM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un žurnāls "Būvinženieris" 2014.gada martā izsludināja konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014".

Konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014" iesniegto projektu galvenie vērtēšanas kritēriji bija sasniegtais kopējais siltumenerģijas patēriņš apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas. Kā sekundārie kritēriji tika izvirzīti ventilācijas sistēmas risinājumi, būvniecības ilgtspējīgie risinājumi un kvalitāte.

"Enerģētikas jautājums pēdējo mēnešu laikā ir nodarbinājis mūs diezgan daudz izveidojušās starptautiskās situācijas, Ukrainas notikumu, bažu par gāzes piegādēm un valsts drošību dēļ. Energoefektivitāte ir kļuvusi par aktualitāti jau pirms kāda laika, taču šobrīd tā ir ieguvusi jaunu aktualitāti jau pieminētās starptautiskās situācijas dēļ. Latvijas dzīvojamā fonda energoefektivitātes paaugstināšana ir viena no EM 2014. – 2020.gada ES fondu plānošanas perioda prioritātēm – atbalsts daudzdzīvokļu ēku renovācijai kopumā plānots 176,47 miljonu eiro apmērā, atbalsts energoefektivitātes pasākumu īstenošanai valsts ēkās plānots 97 miljonu eiro apmērā, industriālās ēkās – 32 miljonu eiro apmērā un atbalsts centralizēto siltumapgādes sistēmu modernizācijai plānots 53 miljonu eiro apmērā," norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

"Esmu gandarīts, ka arvien vairāk pašvaldību un uzņēmēju apzinās energoefektivitātes pasākumu būtisko lomu mums pieejamo resursu pārdomātā un ekonomiskā patēriņā. Arī šogad VARAM turpina aizsākto darbu, sniedzot finansiālu atbalstu Latvijā reģistrētiem komersantiem un kultūras, ārstniecības un izglītības iestādēm savu ēku energoefektivitātes uzlabošanai. Sagaidāms, ka līdz nākamā gada beigām ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atbalstu Latvijā tiks īstenoti projekti ēku un tehnoloģiju energoefektivitātes uzlabošanai par vēl gandrīz 28 miljoniem eiro," piebilda vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Dainis Locis.
Konkurss "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014" notika laika posmā no šī gada 3.marta līdz 16.maijam. Konkursa gaitā kopumā tika saņemti 44 pieteikumi.

Konkursa nolikums tika sagatavots kopā ar informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" sadarbības partneriem - Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Būvmateriālu tirgotāju asociāciju, Latvijas Namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Tehnisko ekspertu asociāciju, Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Kurzemes reģionālo enerģētikas un attīstības aģentūru, kā arī Rīgas Tehnisko universitāti. Konkursa atbalstītāji ir "Profine", SIA "Paroc", SIA "Saint-Gobain Celtniecības produkti", SIA "Tenapors", SIA "Aeroc", SIA "Knauf", SIA "Rockwool" un SIA "Grundfoss".

Konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā 2014" noslēguma pasākums notiek Eiropas Savienības ilgtspējīgas enerģētikas nedēļas laikā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas