Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Fortum» biokoģenerācijas stacijas izmēģinājuma palaišana plānota vasarā

Jelgavas siltumapgādes uzņēmums «Fortum Jelgava» plāno investēt 29,3 miljonus latu biokoģenerācijas stacijas būvē un nepieciešamo iekārtu nodrošināšanā, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma projekta vadītājs Ingus Kaprāns.

Viņš sacīja, ka iepriekš uzņēmums siltuma ražošanai ir izmantojis gāzi. «Biokoģenerācijas stacija ļaus izmantot vietējo kurināmo – šķeldu, ko plānojam iepirkt no pašmāju mežsaimniekiem. Tādā veidā uzņēmums palielinātu savu energoneatkarību,» teica projekta vadītājs un piebilda, ka uzņēmuma ražošanas gala produkts būs siltums un elektrība. «Uzņēmums arī līdz šim ir ražojis siltumu, un tagad papildus tiks ražota arī elektrība. Plānots, ka uzņēmums vienosies klāt «Latvenergo» tīklam, lai gan pieslēguma līgums pagaidām vēl nav noslēgts,» informēja Kaprāns un piebilda, ka pašlaik notiek sarunas par līguma noslēgšanu.Pēc viņa teiktā, biokoģenerācijas stacijas būves projekts ir sadalīts vairākās iepirkuma paketēs, un pats uzņēmums atbild par iekārtu komplektāciju un darbu veikšanu. «Stacijas būve un iekārtu uzstādīšana ir sadalīta vairākos posmos, par kuru realizāciju atbild pats uzņēmums. Nepieciešamais finansējums projekta realizācijai tika rasts no uzņēmuma māteskompānijas līdzekļiem. Tāpat esam ieguvuši četrus miljonus latu, pateicoties kohēzijas fondu atbalstam,» klāstīja «Fortum Jelgava» pārstāvis.Plānots, ka pirmās iekārtas tiks uzstādītas šogad vasarā. «Paredzēts, ka atsevišķas iekārtas tiks uzstādītas jau šogad vasarā, kad varētu notikt arī izmēģinājuma palaišana, taču visa biokoģenerācijas stacijas nodošana ražošanai iecerēta nākamgad septembrī,» norādīja Kaprāns.Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona enerģētikas uzņēmums «Fortum» 2008.gadā iegādājās siltumapgādes uzņēmumu «Jelgavas koģenerācija», kas pārdēvēts par «Fortum Jelgava». Kompānija Latvijas siltumapgādes tirgū ienāca 2007.gada februārī, pārņemot siltumapgādes pakalpojumu sniegšanu lidostai «Rīga». Pēc «Lursoft» informācijas, «Fortum Jelgava» 2010. gadā strādāja ar 10,456 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 11,9% vairāk nekā 2009.gadā, un 975,8 tūkstošu latu peļņu, kas ir 4,9 reizes vairāk nekā iepriekš.Kompānijas «Fortum» darbības jomas ir elektrības un siltuma ražošana, izplatīšana un pārdošana, elektrostaciju darbības nodrošināšana un uzturēšana, kā arī ar enerģētiku saistīti pakalpojumi. Enerģētikas grupai Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, Polijā un Krievijā pieder vairāki simti energostaciju un katlumāju.

Pievieno komentāru

Citas ziņas