Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Fortum» biokurināmā koģenerācijas stacijā Jelgavā investēs 70 miljonus eiro

Siltumapgādes uzņēmums «Fortum» plāno investē divās jaunās biokurināmā koģenerācijas stacijās Jelgavā un Jarvenpē, Somijā. Apvienotās investīcijas kopējais apjoms ir ap 160 miljoniem eiro. Jelgavas stacijā varētu investēt 70 miljonus eiro – ap 49 miljoniem latu.

Paredzēts, ka stacijas sāks komercdarbību 2013.gadā. «Investīcijas videi draudzīgajās enerģijas ražotnēs samazinās ogļskābās gāzes izmešu daudzumu un palielinās vietējo kurināmā resursu izmantošanu Jelgavas un Jarvenpes rajonos. Vienlaicīga abu staciju celtniecība ļaus ievērojami samazināt būvniecības izmaksas,» informē uzņēmuma pārstāve Guntra Matisa. Jaunā biokurināmā koģenerācijas stacija, kuru cels Jelgavā, ir pirmā šāda mēroga koģenerācijas stacija Latvijā. Koģenerācijas stacija. Siltums tiks nodots Jelgavas centralizētās siltumapgādes tīklā, kuru «Fortum» apsaimnieko kopš 2008.gada, tādējādi aizstājot esošās ražošanas jaudas, kurās tiek izmantota dabasgāze. Elektroenerģija tiks nodota vietējā elektroapgādes tīklā. «Biokurināmā koģenerācijas stacijas būvniecība Jelgavā būs liels ieguvums visai tuvākai apkārtnei, kā arī Latvijas kokapstrādes un meža industrijām. Vietējā biokurināmā – šķeldas un koksnes atlikumu, izmantošana ne tikai samazinās atkarību no importētajiem fosilajiem kurināmajiem un nodrošinās stabilāku siltumenerģijas tarifu, bet arī attīstīs Jelgavas pilsētu un rajonu kopumā, radot apmēram 23 jaunas darbavietas stacijas apkalpošanā un ap 300 netiešajām darbavietām kurināmā piegādes ķēdē un citu pakalpojumu sniegšanā,» teic G.Matisa.Investīciju apjoms Jelgavas biokurināmā koģenerācijas stacijas un tās infrastruktūras izbūves projektā ir 70 miljoni eiro. Seši miljoni eiro  projektam ir piešķirti no Eiropas Savienības struktūrfondiem.Līdzīga biokurināmā koģenerācijas stacija tiks būvēta Jarvenpes rajonā Somijā. Tā aizstās esošās siltuma ražošanas jaudas, kurās tiek izmantota dabasgāze un mazuts. Jarvenpes koģenerācijas stacijā tiks izmantota galvenokārt šķelda, kūdra un atlikumi no meža industrijas, piemēram, skaidas un koku mizas.

Pievieno komentāru

Citas ziņas