«Fortum Jelgava» iesniegusi regulatoram par 1,2% zemāka siltumenerģijas tarifa projektu

SIA "Fortum Jelgava" iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) jaunu siltumenerģijas apgādes gala tarifu projektu ar 57,89 eiro par megavatstundu (EUR/MWh), kas pie patlaban spēkā esošās dabasgāzes tirdzniecības cenas ir par 1,2% zemāks nekā spēkā esošais tarifs.

SIA "Fortum Jelgava" komunikācijas vadītāja Guntra Matisa aģentūru LETA informēja, ka maijā dabasgāzes tirdzniecības cena ir bijusi salīdzinoši zema, ar ko skaidrojams salīdzinoši nelielais samazinājums. Dabasgāzes cenai augot, iesniegtā tarifa samazinājums pārsniegšot 10%.

Salīdzinot ar 2013.gada septembri, pirms darbu sāka "Fortum" biomasas koģenerācijas stacija, siltumenerģijas tarifs Jelgavas pilsētā bija 66,89 EUR/MWh. Attiecībā pret šo periodu siltumenerģijas tarifa samazinājums ir 13,5%, skaidroja Matisa.

Savukārt, salīdzinot ar 2014.gadu, kad vidējais siltumenerģijas tarifs Jelgavā bija 61,16 EUR/MWh, iesniegtā tarifu projekta samazinājums ir 5,4%, salīdzināja uzņēmuma pārstāve.

Kā liecina SPRK paziņojums, SIA "Fortum Jelgava" iesniegusi siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu Jelgavas pilsētai pie dabasgāzes tirdzniecības cenām no 128,06 eiro par tūkstoti normālkubikmetru līdz 469,55 eiro par tūkstoti normālkubikmetru.

Pie pašlaik piemērojamās dabasgāzes tirdzniecības cenas 256,12 eiro par tūkstoti normālkubikmetru siltumenerģijas gala tarifs aprēķināts 57,89 EUR/MWh apmērā. Tas sastāv no siltumenerģijas ražošanas tarifa 40,96 EUR/MWh apmērā (70,8%), siltumenerģijas pārvades un sadales tarifa 14,96 EUR/MWh apmērā (25,8%), siltumenerģijas tirdzniecības tarifa 1,71 EUR/MWh apmērā (3,0%) un akcīzes nodokļa komponentes 0,26 EUR/MWh apmērā (0,4%). Tarifu projektā nav iekļauts pievienotās vērtības nodoklis (PVN).

Lai uzklausītu Jelgavas iedzīvotāju viedokli par SIA "Fortum Jelgava" iesniegto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu Jelgavas pilsētai, piektdien, 26.jūnijā, plkst.12 Jelgavas pilsētas domes ēkas sēžu zālē SPRK rīkos uzklausīšanas sanāksmi, kurā aicināti piedalīties Jelgavas pilsētas iedzīvotāji. Sanāksmē SIA "Fortum Jelgava" pilnvarotais pārstāvis iepazīstinās ar siltumenerģijas apgādes tarifu būtību un ekonomisko pamatojumu.

Ikvienam sanāksmes dalībniekam tiks dota iespēja uzdot jautājumus un izteikt savus priekšlikumus, kā arī ieteikumus par iecerēto tarifu projektu. SPRK aicina interesentus dalību sanāksmē pieteikt pa telefonu vai e-pastu līdz 25.jūnijam.

SIA "Fortum Jelgava" pārstāve skaidroja, ka siltumenerģijas tarifa samazinājums līdz šim tika veikts divos posmos, no kuriem pirmais tika veikts 2013.gadā, kad "Fortum" nodeva ekspluatācijā biomasas koģenerācijas staciju, bet otrais - patlaban, kad ir apkopoti pilna kalendārā gada cikla finanšu un ražošanas rādītāji.

Iesniegtā tarifa projekta izmaiņas ir saistītas ar mainīgo un pastāvīgo izmaksu struktūras izmaiņām, koģenerācijā saražotās siltumenerģijas apjoma pieaugumu, ar koksnes šķeldas izmantošanu siltumenerģijas ražošanā, kā arī pateicoties citiem Jelgavā īstenotajiem siltumenerģijas ražošanas un pārvades efektivitātes uzlabojumiem, skaidroja Matisa.

Jelgavā kā galvenais kurināmais siltumenerģijas ražošanai tiek izmantota koksnes šķelda, kas nodrošina nepieciešamo siltumenerģijas bāzes slodzi. Jaunuzceltā biomasas koģenerācijas stacija spēj nodrošināt līdz 85% no pilsētas siltumenerģijas slodzes, tādējādi būtiski uzlabojot centralizētās siltumapgādes drošību, bet maksimumslodzes nodrošināšanai tiek izmantotas dabasgāzes katlumājas, informēja uzņēmuma pārstāve.

Lai arī dabasgāzes izmantošanas īpatsvars siltumenerģijas ražošanā ir saglabājies salīdzinoši neliels, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika nosaka, ka siltumenerģijas gala tarifam ir jābūt piesaistītam dabasgāzes tirdzniecības cenai, neatkarīgi no izmantotā dabasgāzes īpatsvara siltumenerģijas ražošanā, skaidroja Matisa.

Piedāvātais siltumenerģijas gala tarifs varētu stāties spēkā šā gada 1.novembrī.

Patlaban spēkā esošais SIA "Fortum Jelgava" siltumenerģijas tarifs ir spēkā kopš 2013.gada 1.decembra, un šā gada maijā tas bija 58,57 EUR/MWh, neskaitot PVN.

Zīmola "Fortum" uzņēmumi strādā Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, kā arī Krievijā un Polijā. 2014.gadā "Fortum" pārdošanas apjomi sasniedza 4,1 miljardu eiro un salīdzināmā pamatražošanas peļņa bija 1,1 miljards eiro. "Fortum" grupā kopumā strādā aptuveni 8400 darbinieku. "Fortum" akcijas ir kotētas "Nasdaq" Helsinku biržā, informēja Matisa.

Pievieno komentāru

Citas ziņas