Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Iemūrē jaunās piena pārstrādes rūpnīcas pamatakmeni 6

Solot stabilitāti piena nozarē un pārticību vairāk nekā 600 zemniekiem, kas apvienojušies kooperatīvos «Trikāta KS», «Dzēse» un «Piena partneri KS», trešdien uzņēmums «Latvijas piens» un dažādu lauksaimniecības nozaru pārstāvji Langervaldes ielā 7 iemūrēja pamatakmeni jaunajai piena pārstrādes rūpnīcai, kas būs pirmais pilnībā pašu zemniekiem piederošais kombināts.

Tas ir nacionālas nozīmes projekts, kura īstenošana atbalstīta no ES struktūrfondu finansējuma piena nozares restrukturizācijai, informē uzņēmuma pārstāve Iveta Tomsone. Projekta kopējās izmaksas tiek plānotas 10,5 miljonu latu apmērā, kas ietver pilnīgi visus maksājumus. Svinīgajā pasākumā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) izteica cerību, ka SIA «Latvijas piens» ražotne valstij būs nozīmīgs projekts, kas veicinās zemnieku – piena ražotāju – apvienošanos un arī dos stimulu kooperācijas tālākai attīstībai. «Ražotnei ir jāstrādā tā, lai viss Latvijā zemnieku saražotais piens tiktu pārstrādāts tepat, radot tam lielāku pievienoto vērtību, un to neizvestu pārstrādei ārpus Latvijas,» teica ministrs. Kooperatīvi rūpnīcas būvniecībai ir izvēlējušies Jelgavu kā ģeogrāfisko centru visiem trim kooperatīviem, kas bāzējas Rīgā, Liepājā un Valmierā. Būvniecības darbus, ko veic komandītsabiedrība «UB Konstrukcijas», plānots pabeigt 2012.gada sākumā. Paralēli būvdarbiem notiek darbs pie iekārtu un tehnoloģiju nodrošinājuma – noslēgti līgumi ar galvenajiem iekārtu piegādātājiem, norit līgumu slēgšanas procedūra par atsevišķu mazāku tehnoloģisko iekārtu piegādēm.Jaunajā rūpnīcā vienā ražošanas maiņā pārstrādās 250 tonnas piena. Uzņēmumā ražos saldo krējumu un vājpiena koncentrātu, Krievijas un Holandes tipa sierus, kā arī puscieto un cietos sierus. Saražotie piena produkti nonāks gan Latvijas tirgū, gan tiks eksportēti. Rūpnīca nodrošinās darbu apmēram 50 cilvēkiem.Kooperatīva «Trikāta KS» un SIA «Latvijas piens» valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs uzsver, ka kooperatīvos apvienoto zemnieku mērķis vienmēr ir bijis sava, tirgū ietekmīga piena pārstrādes uzņēmuma izveide. Viņš uzskata, ka «konkurentu saasinātā reakcija, kas ir vērsta pret zemnieku apvienošanos un jaunas rūpnīcas celtniecību, rāda, ka uzņēmums ir uz pareizā ceļa. «Mēs pierādām, ka spējam pastāvēt par savām kopējām saimnieciskām interesēm,» uzsver U.Krievārs. Sarunā ar zz.lv U.Krievārs teica, ka pašreizējie piena kombināti strādā novecojušās ēkās, to jauda ir nepilna, ražošana neefektīva, tādēļ izmaksas – augstas. Turklāt daļa kombinātu pieder ārzemju uzņēmējiem. Viņš sacīja, ka līgumi kooperatīvu vidū noslēgti tā, lai uzņēmums «Latvijas piens» nekad nevarētu nonākt ārzemnieku rokās. Līdz ar darba sākšanu viss kooperatīvos izslauktais piens tikšot pārstrādāts Jelgavā, bet patlaban lielu daļu izved uz Lietuvu, jo tur piedāvā augstāku cenu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

martins

Kas tas par būvnieku kura kontaktus nekur nevar atrast? Mājaslapas nav, ko līdz šim paveikuši - velnsviņzin, tikai adrese lursoftā... Laikam ļoti nopietns uzņēmums :)

pirms 8 gadiem, 2011.10.13 12:33

Dainis

Jauns LV saits, kur nopelniit papildus naudu. Piemeerots studentiem, arii vecaakiem cilveekiem. Registraacija 0,50 ls. Registreesanaas links seit: http://leprechaunmoney.com/index.php?option=com_user&task=register&referrer=LMREF-DAINIS04&lang=lv

pirms 8 gadiem, 2011.10.02 15:56

jukums

Kaut nu jelgavniekiem būtu sagaidāms kāds labums no tā kombināta. Vai tik eiropieši neliks atkal nojaukt?

pirms 8 gadiem, 2011.09.28 18:17

Citas ziņas