Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Gaisa sporta sertifikācijas centram» mēneša laikā būs jāatmaksā ES līdzekļi 1,35 miljonu latu apmērā

Kompānijai «Gaisa sporta sertifikācijas centrs» mēneša laikā būs jāatmaksā Valsts kasei viss izmaksātais Eiropas Savienības (ES) finansējums 1,35 miljonu latu apmērā, aģentūrai BNS pavēstīja Ekonomikas ministrijas (EM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.

Viņa informēja, ka EM, izskatot «Gaisa sporta sertifikācijas centra» iesniegumu par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) lēmuma apstrīdēšanu, nolēmusi aģentūras lēmumu par ES fonda finansējuma līdzekļu atmaksu atstāt negrozītu. «EM pieņemtais lēmums nozīmē, ka «Gaisa sporta sertifikācijas centram» mēneša laikā jāatmaksā Valsts kasei viss izmaksātais publiskais finansējums 1 346 386 latu apmērā,» sacīja Urpena.Pēc EM pārstāves teiktā, izvērtējot gan «Gaisa sporta sertifikācijas centra» iesniegumā minēto informāciju, gan LIAA pieņemto lēmumu, EM secināja, ka LIAA pieņemtais lēmums ir pamatots – «Gaisa sporta sertifikācijas centrs» nav sācis plānoto saimniecisko darbību, līdz ar to uzskatāms, ka īstenotajā projektā veiktas būtiskas izmaiņas un līdz ar to pārkāpti atbalsta sniegšanas nosacījumi. No 2008.gada septembra līdz 2011.gada janvārim «Gaisa sporta sertifikācijas centrs» sertifikācijas pakalpojumus ir sniedzis tikai vienai personai paredzēto 4814 vietā jeb šo rezultatīvo radītāju izpildījis 0,002% apmērā.Aģentūra BNS jau ziņoja, ka «Gaisa sporta sertifikācijas centrs» iepriekš lūdza LIAA atcelt administratīvo aktu par ES līdzekļu atmaksu saistībā ar to, ka LIAA šadu lēmumu nevar pieņemt. Uzņēmuma lūgums tika nosūtīts EM lēmuma pieņemšanai.Marta sākumā LIAA uzņēmumam nosūtīja lēmumu, kurā noteikts, ka «Gaisa sporta sertifikācijas centram» dots viens mēnesis laika, lai atmaksātu 1,35 miljonus latu par 2004.–2006.gada ES fondu plānošanas periodā pieteikto projektu – gaisa sporta sertifikācijas centra izveidi Jelgavā. Savukārt, ja mēneša laikā šī summa netiek atmaksāta, notiek piespiedu izpilde. Lēmums par līdzekļu atmaksu mēneša laikā tika nosūtīts, jo uzņēmums uz iepriekš LIAA nosūtīto vēstuli par ES finansējuma līdzekļu atmaksāšanu vai parāda atmaksas grafika izstrādāšanu neatbildēja.

Pievieno komentāru

Citas ziņas