Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimenēm ar četriem un vairāk bērniem valsts varētu nodrošināt lielāku garantijas apmēru mājokļa iegādei

Ģimenēm ar četriem un vairāk bērniem valsts varētu nodrošināt lielāku garantijas apmēru mājokļa iegādei, paredz patlaban izstrādes stadijā esošie grozījumi noteikumos par valsts palīdzību dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai.

Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātie noteikumi paredz ne tikai lielāku garantijas apmēru mājokļa iegādei daudzbērnu ģimenēm. Ar noteikumu grozījumiem iecerēts paredzēt, ka turpmāk, piesakoties garantijai un pieteikuma pielikumā pievienojot mātes pases kopiju, kas apliecina grūtniecību, pieteicējs varēs saņemt lielāku garantiju. Patlaban noteikumi šādu iespēju neparedz.

Ar grozījumiem noteikumos iecerēts noteikt, ka garantijas apmērs ir desmit procenti no aizdevuma summas, bet ne vairāk kā 10 000 eiro, personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir viens bērns.

Garantijas apmērs līdz 15 procentiem, bet ne mazāk kā desmit procentiem no aizdevuma summas un ne vairāk kā 15 000 eiro varētu tikt noteikts personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir divi bērni, vai personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir viens bērns un ir iestājusies grūtniecība.

Garantijas apmērs līdz 20 procentiem, bet ne mazāk kā desmit procentiem no aizdevuma summas un ne vairāk kā 20 000 eiro varētu būt noteikts personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir trīs bērni, vai personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir divi bērni un ir iestājusies grūtniecība.

Savukārt garantijas apmērs līdz 30 procentiem, bet ne mazāk kā desmit procentiem no aizdevuma summas un ne vairāk kā 30 000 eiro varētu būt noteikts personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir četri un vairāk bērni, vai personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir trīs bērni un ir iestājusies grūtniecība.

Attiecībā uz garantijas apmēra palielināšanu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir vismaz četri bērni, plānots, ka papildus finansējums nebūs nepieciešams, bet finansējums tiks nodrošinās plānotajā budžetā. EM informēja, ka no kopējā programmas līdzšinējo klientu skaita ģimenes ar četriem un vairāk bērniem līdz šim saņēmušas garantijas tikai 24 gadījumos, kas ir tikai 0,3 procenti no kopējā klientu skaita.

EM arī rosina noteikumos atteikties no esošās prasības, kas nosaka, ka personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādībā ir vismaz viens bērns, garantijas pieteikuma pielikumā jāpievieno informācija par deklarēto vai reģistrēto dzīvesvietu Latvijā. EM rosina noteikt, ka turpmāk aizņēmējam nav nepieciešams deklarēt vai reģistrēt savu dzīvesvietas adresi Latvijā.

"Ierobežojuma atcelšana veicinātu reemigrāciju, jo personām, kuras vēlas atgriezties Latvijā un saņemt palīdzību dzīvojamās mājas iegādei vai būvniecībai, sagādā grūtības izpildīt prasību attiecībā uz dzīvesvietas deklarēšanu Latvijā. Līdz šim attiecīgajām ģimenēm programmas izmantošana bija ierobežota, jo, pamatojoties uz esošajiem nosacījumiem, nedeklarējoties Latvijā, pretendēt uz mājokļu garantiju programmā nav iespējams," atzina ministrijā.


Foto: ss.com

Pievieno komentāru

Citas ziņas