Ienāk igauņu veikalu tīkls 17

Līdztekus mūsu pilsētā labi pazīstamajiem lielveikaliem drīz varēsim iepirkties «Selver» lielveikalā. Pagaidām šis tirdzniecības tīkls labi pazīstams Igaunijā, bet perspektīvā vēlas kļūt par vienu no lielākajiem mazumtirgotājiem arī Latvijā.

SIA «Selver Latvia» izpilddirektors Uldis Priekulis informē, ka «Selver» ir Igaunijā labi pazīstams pārtikas veikalu tīkls, kas pašreiz mūsu ziemeļu kaimiņvalstī apkalpo pircējus vairāk nekā 20 veikalos dažādās pilsētās. Vēlas tirgot LatvijāTīkla īpašnieki - akciju sabiedrība «A-Selver» - plāno tuvākajā laikā sākt darbību Latvijā. Līdz šā gada beigām paredzēts atvērt vismaz piecpadsmit tirdzniecības centrus mūsu valstī. Trīs no tiem būs Rīgā, pa vienam - Liepājā, Jūrmalā, Rēzeknē, Tukumā, Cēsīs, Salaspilī un Jelgavā. Ne tik tālā nākotnē «Selver» vēlas kļūt par vienu no lielākajiem mazumtirgotājiem Latvijā un grasās konkurēt ar «Rimi» un «Maximu».Firma plāno Rīgā izveidot loģistikas centru, kas apgādātu visus Latvijas tirdzniecības tīkla veikalus. Galvaspilsētā plānots izveidot arī speciālu virtuves cehu, kas, līdzīgi kā Igaunijā, apgādās tīkla veikalus ar kulinārijas izstrādājumiem. Veikalus pārvaldīs «A-Selver» meitas uzņēmums Latvijā - SIA «Selver Latvia».Divstāvu ēka Dobeles šosejāZemesgabals Dobeles šosejā, uz kura plānota «Selver» lielveikala celtniecība, ir SIA «TKM Latvija» īpašums. Pēc pilsētas pašvaldības sniegtās informācijas, uz tā iecerēts uzbūvēt divstāvu ēku, zem kuras atradīsies pazemes autostāvvieta apmēram 110 automašīnām. Ēkas pirmajā stāvā atradīsies tirdzniecības zāle, nomas platības, veikala noliktavas un saimniecības zonas. Otrajā stāvā paredzētas telpas personālam un tehniskajam nodrošinājumam. Pie ēkas tiks iekārtota arī neliela stāvvieta vairāk nekā 20 automašīnām, ieskaitot invalīdiem paredzētās.Projekta pasūtītājs ir SIA «TKM Latvija», projektētājs - SIA «Astroline». Pagājušā gada novembrī Jelgavas pašvaldības Būvvaldē tika saskaņots skiču projekts, bet līdz martam jābūt gatavam tirdzniecības centra tehniskajam projektam.Ņems vērā latviešu gaumiKad jaunais tirdzniecības centrs Dobeles šosejas sākumā netālu no bijušā autokombināta būs gatavs, atkarīgs no būvniekiem. U.Priekulis plāno, ka tajā tiks nodarbināts ap 60 darbinieku. Tiks ņemta vērā Igaunijā uzkrātā pieredze, bet preču sortiments tiks pieskaņots vietējo patērētāju interesēm, un lielu daļu tajā ieņems mūsu valstī ražota produkcija. Prioritāte - augstas kvalitātes svaigi pārtikas produkti - pamatā no vietējiem ražotājiem), attīstīts klientu serviss un apkalpošana, ģimenei un bērniem draudzīga vide.Vai jauns konkurents?Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs, atzīst, ka «Selver» ienākšana Latvijas tirgū radīs nopietnu konkurenci Latvijā jau strādājošajiem tirdzniecības uzņēmumiem, «jo Igaunijā «Selver» ir viens no lielākajiem mazumtirgotājiem, uzņēmums ir finansiāli spēcīgs un piedāvā plašu kvalitatīvu preču sortimentu par zemām cenām». Turklāt jaunu veikalu tīkla ienākšana tirgū pozitīvi vērtējama no patērētāju viedokļa.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Leiši un igauņi tik ceļ, bet bagātie letiņi - patērē! Super, žēl, ka mēs neprotam strādāt.

pirms 12 gadiem, 2008.02.15 18:16

tautietis

Ko jūs visi vāvuļojat par latviešu veikaliem? Ja arī kāds latvietis celtu, tad vēl krietni jāpaskatās no kurienes viņš tam pasākumam naudiņu ņemtu. Ar garantiju tas nebūtu iekrājums no puķu audzēšanas laikiem.
Un kad tie veikali būs gatavi, jācer ka igauņi ar leišiem un rimiešiem nevienosies par vienādām cenām...
Bet labi vien ir - ja tā padomā, tās Jelgavas Maximas un Rimčiks jau piegriezušies līdz brošai!

pirms 12 gadiem, 2008.02.13 20:28

Nika

Konkurence ir laba lieta!:) Būtu jau labi, ja neuzceltu vēl vienu bleķa angāru. Žēl tikai to blakus māju iedzīvotāju. Zemes pleķītis jau tur mazs, bet nu neesmu speciāliste, tad jau redzēs kas tur būs!:)

pirms 12 gadiem, 2008.02.09 14:10

KO

jA KADS LATVIETIS ATTAISIS VEIKALU, TAD OTRS LATVIETIS VINU TURPAT UZ VIETAS NOEDIS.

pirms 12 gadiem, 2008.02.09 06:57

Greex

Atbalstu dazhaadiibu! Tikai vieta liekas ne visai laba, tad jau labaak buutu ceelushi otraa ielas pusee pie devinjstaaveneem...

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 22:40

ja musejie nav spejigi atvert normalus veikalus ar normalam cenam, padomajot pa citiem cilvekiem kuriem nav tik daudz naudas, lai tik nak igaunji, jo musejie ir vnk luzeri.... uzcel veikalu un cenas tadas ka var iepirkties tikai bagatie....

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 20:36

Ziga

Lai tikai nāk igauņi un konkurē ar leišu nekvalitatīvajiem produktiem.

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 14:23

latviskais caurums

Nu vismaz Jelgava uz bedrainajām ielām ar lielveikaliem izcelsies starp Latvijas citpilsētām.

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 13:10

...

nāciet, nāciet... varbūt vēl kāda vaklsts grib te pie mums??? tagad arī igaiņi... stulbs var palikt... vai tiešām te ir tik labi??? vienkāši stulbi... kāpēc latvieši nevar savus veikalus vērt, nē, ļauj nākt te visādiem...

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 12:36

Pircēja

Lai dzīvo lielveikali! Lietuvieši un igauņi-un visi citi arī!!!... Bet, kā ir ar latviešiem? Ne vairs tie ražot prot, ne tirgot, nedz pilsētai siltumu dot...Labi, ka ēd un dzer tie labi dūšīgi, vismaz "brāļiem" labs prāts uz tiem būs!...

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 11:21

Zuze

Arī ir nācies ievērtēt SELVER Igaunijā - sen jau tādu vajadzēja mums !!!

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 11:11

jelgavnieks

Cik esmu bijis Igaunijā, tad man ir vislabākie iespaidi par Selver veikaliem. Gaidu, kad būs arī Jelgavā. Citādi Rimi ir vienīgais sakarīgais, Elvi - labs, bet padārgs ar šaurāku sortimentu. Maximā neeju iekšā, par IKI nemaz nerunājot.

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 10:29

Tīna

Labums varbūt vietējiem- jaunas darba vietas.Bet par cenām ,neko nevar zināt,tās ar laiku pielīdzinās pārējiem veikaliem !

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 10:16

OPĪTIS

Esmu pārliecinājies Igaunijā, tur tik tiešām LEIŠIEM ir radīts diskomforts.Konkorencei jābūt!

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 09:42

Pesimists

Tā jau visi viņi saka.. būs nopietni veikali, konkurēs ar esošajiem lielveikaliem, bet beigās tās pašas kantainās kastes, tas pats sortiments, tik par citām cenām. Vai sliktākajā gadījumā nemaz nerealizē savu "konkurenci", un notirgo iegūto zemi.

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 09:36

ragana

ķārtējais lielveikals mums vēl tikai trūka....

pirms 12 gadiem, 2008.02.08 09:14

Citas ziņas