Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdzīvošanas spēle – kā izdzīvot ar minimāliem ienākumiem? 11

Ar jaunu sparu, nedaudz uzlabota un atjaunināta sabiedrības vērtējumam nodota sociālā spēle internetā www.izdzivot.lv. Spēles mērķis ir vairot sabiedrības sociālo atbildību, dodot iespēju spēlētājam „iejusties” to ģimeņu ādā, kuras zemo ienākumu dēļ spiestas dzīvot trūcīgos apstākļos un nākas lūgt labdarības organizāciju palīdzību.

Spēlē „izdzivot.lv” ikvienam ir iespēja izmēģināt izdzīvot vienu kalendāro mēnesi ar minimāliem ienākumiem un regulārām elementārām ikdienas vajadzībām – īres un kredītsaistību apmaksu, pārtikas iegādi, veselības problēmām un citu ikdienišķu problēmu risināšanu. Tas izrādās krietni sarežģītāk, nekā sākotnēji varētu likties.

„Kamēr plaši tiek runāts, ka Latvijā uzlabojas dzīves apstākļi un samazinās trūcīgo skaits, joprojām Latvijā ir ļoti daudz ģimeņu, kurām zemo ienākumu dēļ nākas pieņemt smagus lēmumus un izdzīvot spiedīgos apstākļos. Mēs nevaram ikvienu Latvijas iedzīvotāju aizvest uz šīm mājām un dot iespēju izdzīvot ar šo cilvēku ienākumiem, tomēr varam palīdzēt to apjaust ar virtuālās realitātes palīdzību,” stāsta www.izdzivot.lv organizatore un "Paēdušai Latvijai" projektu vadītāja Agita Kraukle.

Spēles pirmā versija tika demonstrēta pirms diviem gadiem sociālajā kampaņā „izdzīvot.lv” un iemantoja plašu rezonansi un atsaucību. Kopumā spēli iepriekšējā versijā izspēlēja 29 500 cilvēku. Atjauninātā versija ir plašāka un izstrādāta vēl detalizētāk.

„Ar šo iniciatīvu vēlamies uzskatāmi parādīt, cik grūta ir ikdiena tūkstošiem ģimeņu visā Latvijā, un aicinām ikvienu izspēlēt šo spēli un dalīties arī ar citiem ar šīs spēles vietnes adresi www.izdzivot.lv, kā arī aicināt savus draugus un paziņas būt sociāli līdzjūtīgiem,” aicina A.Kraukle.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Resnais

iedodiet Dombrovskim izspēlēt, viņam nabadziņam tikai 32 000 eiru alga.

pirms 5 gadiem, 2014.09.17 15:28

tievais

kāda šķirba, man vienalga 100 reizes mazāka.

pirms 5 gadiem, 2014.09.24 13:59

LEF

Šai spēlei liels dalībnieku pūļa pieplūdums būs no Lauksaimniecības Universitātes darbinieku puses, jo tur algas ir zem kritiskā minimuma.

pirms 5 gadiem, 2014.09.17 16:20

...

nesmīdini lūdzu....

pirms 5 gadiem, 2014.09.30 18:44

s

Šitā spēle 3x dienā Latvijā ir jāspēlē tikai simts cilvēkiem, nu ja viņus par tādiem var saukt......

pirms 5 gadiem, 2014.09.19 08:02

membrāns

nezinu,man patiktu no sākuma šaut,pēc tam skatīt,kas tur kustās vai "pļūta smadzenēs"...

pirms 5 gadiem, 2014.09.19 23:54

...

Gribu paskatīties acīs tam, kas to spēli izstrādāja...
...min ienākumi 600 uz papīra - cik cilv. reāli tādi ir?
...20 olas par 4 EUR? strausa vai?
...bērnam ekskursija 30 EUR?
VAI TAS CILVĒKS MAZS ZIN KO REĀLI PĒRK CILVĒKI UN PAR CIK AR ZEMIEM IENĀKUMIEM?

pirms 5 gadiem, 2014.09.30 20:06

membrāns

...bija jau tie grūtie laiki,bet tas mums bija pirms ...,jaunākajai jau ir 29 gadiņi.PISERES laikos bija daudzbērnu produktu veikals,kur varēja nopirkt ŅAMMU ,kas 3-4-5 bērnu ģimenēm vajadzīgs...Man darbabiedrs prasīja,ko lai viņs dod ēst saviem diviem bērniem,ko gan es varēju atbildēt-vajadzēja P-I-S-T-I-E-S,bērni dzimtu...valsts veikals barotu obliģātā kārtā...vista,malta gaļa,olas,cukursun vēl kaut kas ēdams.Taču galvenais BADS bija,ka NINNI-40 GRĀDĪGO pārdeva no 14 iem līdz 19 iem ,mau-un -cība...

pirms 5 gadiem, 2014.10.01 22:39

membrāns

...pēc tam uz taloniem ! DIVI POLŠI MĒNESĪ uz "cilvēku" !!! Man bija kādi 30 gadi,TAD es arī NOSIRMOJU!!!!! Jā,dzīve ne vienmēr ir mīksta kā vilna,dzīve dažkārt ir skarba.Nelaimes gadījums notika darbā---saplīsa Degvīna pudele pilna...Ārprāccc ...

pirms 5 gadiem, 2014.10.01 22:53

Skolnieciņš

Čau, mīļo lasītāj!
"Tas esmu es, Tavs Skolnieciņš. Esmu īpaši negatīvs Latvijas interneta trollis, kurš savu dzīvi sāka 2016. gada jūnija sākumā. Es troļoju, jo es esmu psiholoģisks sadists, tāpēc ka es savā īsajā dzīvē izjutu mazliet dažādas hu*ņas. Esmu ļauns un lepojos ar to! Es neesmu sātanists, bet es plānoju savu dzīvi veltīt melnajai maģijai...
Ar 100€ Rīgā dzīvot un saglabāt sociālo aktivitāti nav iespējams... Laukos, viensētā, var izdzīvot, ja ir mazdārziņš un nav ambīciju. Protams, sociālā palīdzība... Skolnieciņš tagad dzīvo ar, manuprāt, rekodlielu naudu jeb 243€! Šo naudu Skolnieciņš saņem transferos, pateicoties valstij... Devīto klasi es pavadiju ar 137€... Pirms 9.klases es dzīvoju nabadzīgāk... Mani vecāki ir jau degradējušies un darba tirgū nederīgi invalīdi... Tagad es dzīvoju labi... Tomēr ir sekas, proti, mans augums 17 gados ir 165cm. Manas augšanas zonas aiztaisijās ciet 15 gadu vecumā... Var taisīt plastisko operāciju. Bet tam nav naudas. Kad es sasniegšu 18 gadu vecumu, es zaudēšu bērnu pabalstu par trešo bērnu, celiākijas pabalstu (diagnoze neapstiprinās, jo DNS test to noliedz), grupu (epilepsija pazuda)... Nezinu, ko darīt. Gribu studēt... Mana vidējā atzīme ir 7,4.... Tagad es troļļoju visu, ko vien varu... Vēlos studēt ķīmiju un saņemt labu algu, ber nav nekādu garantiju. Mani vecāki ir nabadzīgāki par mani (mātei grupa bišķu virs 90€, tēvam ap 120€, omei pensija ap 240€). Agrāk pirms 9.klases bija sliktāk... Kad es no laukiem pārgāju mācīties un sava lauku novada centra skolu, man bija smagi... Vismaz es izrāvos no sava lauku pagasta, jo agrāk es nekur tālāk faktiski nebiju...
Es Latviju mīlu līdz nāvei!
Cieņā, Skolnieciņš
Bezšaubām, ironiski... P.S. Es neesmu meitene. Un mans tēvs ir 178cm garš...

pirms 3 gadiem, 2017.01.07 19:31

Citas ziņas