Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši nelabprāt atsaucas piedāvājumam strādāt brīvprātīgo darbu 1

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajā programmā «Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam» Jelgavā pieteikušies 11 jauniešu un 11 darba devēju, kas, kā vērtē NVA, ir ļoti maz. Taču arī šiem jauniešiem darba vietas atrast pagaidām neizdevās, jo viņu vēlmes neatbilst darba devēju piedāvātajām darba vietām.

NVA aicina gan jauniešus bezdarbniekus, gan biedrības un nodibinājumus atbalstīt brīvprātīga darba ideju Latvijā un aktīvi pieteikties šim pasākumam. «Līdz gada beigām mums ir iespēja atbalstīt 63 jauniešus, tāpēc aicinu viņus aktīvāk iesaistīties projektā. Protams, atbalsts vajadzīgs ar darba devējiem, katru no piedāvātajām vietām mēs izvērtējam un piedāvājam jauniešiem,» skaidro NVA Jelgavas filiāles projekta karjeras konsultante Helga Kanča, atzīstot, ka atsaucība gan no vienas, gan otras puses ir maza.NVA pārstāve skaidro, ka jaunieši pārsvarā grib strādāt birojā, bet darba devēji piedāvā vietas pavāriem, uzkopšanas darbus. Pasākumu «Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam» NVA īsteno kopš jūlija sākuma. Tajā tiek iesaistīti bezdarbnieki vecumā no 18 līdz 24 gadiem un pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu bezdarbnieku bezatlīdzības darbību sabiedrības labā, piedaloties brīvprātīgajā darbā biedrībās vai nodibinājumos. NVA aicina jebkuru Latvijā reģistrētu biedrību vai nodibinājumu, izņemot politiskas partijas, kas veic sociāli nozīmīgu darbību, veidot brīvprātīgā darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem.NVA palīdz izvēlēties biedrības vai nodibinājuma darbības specifikai un prasībām visatbilstošākos kandidātus no NVA reģistrētiem jauniešiem bezdarbniekiem.Jauniešu brīvprātīgā darba vietas jāpiesaka tajā NVA filiālē, kuras teritorijā biedrība vai nodibinājums darbojas. Konkrētā biedrība vai nodibinājums noteiks savas vēlmes, ar kādu līdzšinējo darba pieredzi un izglītību jābūt jaunietim, lai to pie sevis iesaistītu brīvprātīgā darba veikšanā. Attiecīgi tālāk līgumu ar bezdarbnieku slēgs biedrība vai nodibinājums. Viena brīvprātīgā darba veicēja nodarbinātības ilgums – no viena līdz sešiem mēnešiem. Lai arī brīvprātīgā darba veicēji visbiežāk nesaņem atalgojumu naudas izteiksmē, NVA nodrošinās zināmu atbalstu - jaunietis bezdarbnieks par brīvprātīgo darbu ik mēnesi saņems stipendiju 40 latu apmērā. Savukārt tiem pasākuma dalībniekiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, stipendija būs 60 lati. Arī nodibinājums un biedrība, kurā tiek veikts brīvprātīgais darbs, var segt brīvprātīgajam izdevumus, kas radušies darba izpildes gaitā, piemēram, kancelejas preces, telefonsarunas, transporta biļešu izdevumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

RE KĀ

Šovasar kopā ar jauniešiem /2. - 3.kurss/ pastrādājām kā brīvprātīgie. Dažādās vietās.
INTERESANTAS lietas atklājās. Ja būtu laiks un nauda, varētu izdot grāmatu, nu brošūru
noteikti. Dažas jaunietes strādāja "humpalu" veikalos. Dievīgi! Mēneša laikā aizgāja 2 pārdevējas, kuras saņēma algu... 90,- uz rokām. Bet uz JĀŅIEM veikalu 'gāza apkārt', tātad preces tika pirktas teicami. Apgrozījums? Nevarot izpaust.
Tiek ziedotas summas desmitiem tūks. latu, visu cieņu!, bet tajā pašā laikā 10-m cilvēku šajās ' labdarības iestādēs' strādā par baltu velti. Kaut kā dīvaini sanāk. Nevienam no mums ceļa izdevumus neatmaksāja, kaut gan, sākot strādāt, tika solīti bonusi, tagad šis vārdiņš modē. Kur paliek ES fondu nauda jeb neatmaksājamie finanšu līdzekļi? Miljoniem latu plūst pašvaldību kasēs - dodiet mums naudu, mēs zināsim, kā to - jā,jā! IZSAIMNIEKOT.Jūs, pašvaldību vadītāji un darboņi, laistu savus bērnus par 40-60 latiem mēnesī 'strādāt'? Varbūt
jāpaseko, ko tad īsti vērtīgu ražo 'darba devēji', ja var piesaistīt tikai brīvprātīgos.

pirms 9 gadiem, 2011.08.18 18:34

Citas ziņas