Jelgavā būtiski pieauguši iedzīvotāju parādi par apkuri 6

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) dati liecina, ka iedzīvotāju parādi par siltumenerģiju līdz šā gada 1.maijam ir lielāki par 40 miljoniem latu, aģentūrai BNS pastāstīja LPS konsultants tehnisko problēmu jautājumos Aino Salmiņš.

Viņš piebilda, ka parāda summa, pēc LPS datiem, bija 39,1 miljons latu, bet vēlāk saņemtie dati no pašvaldībām liecina, ka parāds pārsniegs 40 miljonus latu. Salīdzinot ar pērnā gada 1.maiju, kad parādu summa bija 25,5 miljoni latu, parādu apmērs pieaudzis pusotru reizi. Parāds Latvijas lielākajās pilsētās ir sasniedzis 29,76 miljonus latu, kas ir par 75,5% vairāk nekā iepriekšējā apkures sezonā.Salmiņš norādīja, ka parāds par apkuri pieaudzis tieši šajā apkures sezonā, jo šīs sezonas pieaugums ir 63%, salīdzinot ar iepriekšējo apkures sezonu. Lielākais parāda pieaugums ir Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, Jēkabpilī un Rēzeknē.Pašreiz ir saņemti dati no 69 pašvaldībām. Dati ir saņemti no deviņām pilsētām un 60 novadiem. Vēl aptuveni 50 novadi nav snieguši informāciju, un parāds varētu pieaugt vēl par aptuveni astoņiem miljoniem latu. Salmiņš gan prognozēja, ka vasaras periodā iedzīvotāju parādi mazināsies.Viņš pavēstīja, ka situācija kopumā ir dramatiska.  «Problēmas ir ļoti lielas, esam tuvu sarkanajai līnijai,» sacīja Salmiņš un minēja, ka siltumapgādes izmaksas apkures periodā bija pieaugušas par 20%. Vairāki namu apsaimniekotāji arī brīdinājuši par iespējamo maksātnespēju.LPS vēlas valsts garantijas nākamajai apkures sezonai, lai varētu aizņemties līdzekļus, kas nepieciešami nākamajai apkures sezonai. Nākamajā apkures periodā maksa par siltumu palielināsies ieviestā akcīzes nodokļa dēļ.Salmiņš informeja, ka jautājumus par siltumu parādiem ir plānots skatīt tehniskajā komitejā 28.jūnijā, kurā tiek aicināts piedalīties Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Bērziņš

Maksa par ierēdņu nekompetenci,bezatbildību.Kad sākās šīs problēmas JELGAVā?
Tad,kad sāka siltuīklu renovācijas projektu,vēl Ulda laikā,aizņēmās pamatīgu naudas daudzumu,ieraka zemē,it kā lai samazinātu zudumus,bet,bet,šis projekts izrādījās nepareizs pēc būtības,jo daudz pareizāks risinājums bija pāriet uz autonomu gāzes vai elektrības risinājumu,kur patērētājs maksā par tikai savu patērēto.
Abildīgās personas-visi deputāti,kas virzījuši šo stulbumu.

pirms 10 gadiem, 2011.06.19 11:24

ikss

Kad tas burbulis plīsīs, mēs visi nosalsim kā prusaki!
Fiksi uz laukiem projām, jo bads jau klauvē pie durvīm!

pirms 10 gadiem, 2011.06.19 09:01

Naivi

Ar ko tad,lai maksā,ja alga ir 150Ls uz rokas? Ne jau visi ir izredzētie,kas trekni joprojām dzīvo! MUMS IR ASTRONOMISKI TARIFI,PAT Rīgā mazāki.

pirms 10 gadiem, 2011.06.19 07:00

Madris

Dombrovskis silti ieteica algas necelt, lai nebūtu inflācijas, tātad parādi tikai pieaugs. Iedzīvotāju vienīgā cerība ir emigrēt, tātad siltuma apgādes uzņēmumi bankrotēs.

pirms 10 gadiem, 2011.06.18 18:39

Protams,ka pieaugs paradnieki,jo saja bananu valsti algas ir galigi mazinas,bet cenas cel visur.Vot visiem tiem valdiba sedosajiem dikdieniem iedot menesi pa 250 ls un ,lai dzivo,gribetu redzet,ko tad vini teiktu.

pirms 10 gadiem, 2011.06.18 14:27

Jonix

Droši, celiet tik savus "pamatotos" tarifus uz augšu un brīnietes kāpēc cilvēki nemaksā, visi jau nav pensionāri, kas nomirs badā, lai tikai FORTUMA darbinieki varētu izdzīvot! Ja tā turpināsiet, pienāks arī tāds brīdis ,kad FORTUMS būs bankrota priekšā, jo nebūs atlicis neviena, kas viņam maksā...

pirms 10 gadiem, 2011.06.18 14:23

Citas ziņas