Jelgavā testēs divus «AMO Plant» autobusus 1

Topošās automobiļu rūpnīcas «AMO Plant» speciālisti no Holandes uzņēmuma «VDL» saņēmuši divus autobusus, kādus nākotnē varētu ražot Jelgavā. Šie autobusi, visticamāk, tiks testēti kādā no Jelgavas autobusu maršrutiem, informēja «AMO Plant» pārstāvis Armands Krūze.

Autobusu piemērotība Latvijas ceļiem tiks testēta trīs mēnešus. «Mēs ražosim tādus autobusus, kuri ir piemēroti Latvijas apstākļiem. Pārbaužu laikā pētīsim, ko vajadzētu uzlabot, ko piemērot mūsu vajadzībām - varbūt noņemt vai pielikt kādu detaļu. Apsveram iespēju, ka autobusi varētu tikt testēti vairākās Latvijas pilsētās, bet pirmā no tām noteikti būs Jelgava. Esam Jelgavas uzņēmums, tāpēc jelgavniekiem priekšroka,» stāsta Krūze.Ar jaunajiem autobusiem rūpnīca vēlas iepazīstināt arī iedzīvotājus, tāpēc tie visdrīzāk tiks pārbaudīti reālos apstākļos - kursējot kādā no Jelgavas autobusu maršrutiem.Pagaidām autobusi vēl atrodas Rīgā, un pirms laišanas ielās tiem tiks veikta tehniskā apskate. Vēl nav zināms, kuros maršrutos autobusi varētu kursēt, taču Jelgavas ielās tie varētu būt ieraugāmi jau pēc pāris nedēļām.«Kopā ar Holandes uzņēmumu esam spēruši soli pretī ražošanas uzsākšanai, līdz ar to termiņos iekļaujamies, un viss rit pēc plāna. Ceram, ka tad, kad rūpnīca tiks atvērta - tas varētu būt novembra beigās - pirmais autobuss jau būs gatavs,» paudis Krūze.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kakaaa

domaaju, ka latvija vispaar vareetu buut lielisks testa poligons visiem autorazhotaajiem. kur veel labaaki testi uz izturiibu?

pirms 12 gadiem, 2009.04.02 21:08

Citas ziņas