Jelgavā turpinās lielākais kritums sērijveida dzīvokļu cenām 1

Salīdzinot vidējās cenas sērijveida dzīvokļiem 2009.gada septembrī ar vidējām cenām 2009.gada augustā, Jelgavā joprojām vērojams vislielākais kritums Latvijas nekustamā īpašuma tirgū.

Saskaņā ar uzņēmuma «Arco Real Estate» datiem, cenas ir samazinājušās vidēji par 3,4%, un, salīdzinot 2009. gada septembra cenas ar 2009.gada sākumu, tās ir par 59% zemākas, vidēji maksājot 302 eiro (212 lati) par kvadrātmetru. Visdārgākie Jelgavā bija 104.sērijas dzīvokļi, savukārt lētākie dzīvokļi bija Hruščova laika mājās.Savukārt Jūrmalā, Kauguros cenas samazinājušās vidēji par 0,9%, Salaspilī un Ogrē tās ir palikušas bez izmaiņām. Ogrē vidējai viena kvadrātmetra vērtība ir 392 eiro (275 lati).Cenas sērijveida dzīvokļiem Rīgā septembrī samazinājās par 0,2%. Atsevišķos Rīgas rajonos un sēriju segmentos cenas pat ir nedaudz pieaugušas.Ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, īpaši neskaidrību ar nodokļiem, tai skaitā iedzīvotāju progresīvo ienākumu nodokli, neskatoties uz stabilizāciju sērijveida dzīvokļu tirgū, nav objektīvu iemeslu sērijveida dzīvokļu tālākam cenu pieaugumam, uzskata «Arco Real Estate» eksperti.Pašreizējās svārstības tirgū drīzāk uzskatāmas par cenu stabilizāciju. Atsevišķos mikrorajonos cenu izmaiņas vispār nav konstatētas. Piedāvājumu skaits ir palicis bez būtiskām izmaiņām salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, kas arī liecina par cenu stabilizāciju.Pēdējā mēneša laikā Rīgā samazinājies «zemo cenu» piedāvājumu skaits, līdz ar to atsevišķos rajonos vidējā cena ir nedaudz paaugstinājusies. Neskatoties uz kopējo situāciju nekustamā īpašuma tirgū, tomēr vērojama aktivitāte dārgāko dzīvokļu segmentā.Vidējā sērijveida dzīvokļu cena septembra mēnesī Rīgā samazinājās līdz 487 eiro (342 latiem) par kvadrātmetru.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Ragana

Tiem, kuriem liekas Jelgava perspektiva un prestizza.
Visu muzu dzivoju Jelgava un ar drosu sirdi varu apgalvot - vislielakais idiotisms ir izveleties Jelgavu par dzives vietu, ja nu vienigi esi dzimis un nav lielas izveles jeb - esi pats no veel lielaakiem dubliem naacis....
Kada perspektiiva un naakotne Jelgavniekiem ir ik dienas pavadit cela uz darbu RIGAA, DOBELE, IECAVA, utt. utt. - ja japavada un jaaatnem no sevis un gimenes celam vien vismaz 1 - 1,5 stundas viena virziema + vel ari atpakal??
Saja laika, kad bilesu cenas aug atraak kaa gurki lietainaa laikaa, benzins sadardzinas, aldzinas samazinaas, un uz Rigas sosejas sausmigakie auto sastregumi?! braukat ir neprats.
Bet butiba pats galvenais iemesls ir -- nav labu maaju Jelgavaa, nav veseligu stuktuuru, nav patiesam labu dzivoklu, nav patiesam labu lokaaciju - ar sakoptiem skatiem, ar parkiem apkaart, ar sakaartotu apkaarti, ar eertam skolam blakus, ar pieejamu transportu par leetu naudu ---- Jelgavaa -
Un, ja tadu atrodi, tad parmaksajis esi pamatigi - un ari tuvakaja nakotne nevari ceret pardot - jo neviens Jelgava nav spejigs pirkt - nabadziba parakaa!!!!
Un ari tad ---- tik un taa vel ari jadoma, kas tev kaiminos, cik daudzi no labajiem kaiminiem nav apmaksajusi apkuri - vai apkure bus vai nee pieslegta, jeb kada idiota del - nepieslegs!!!
Pirms iegadaties Jelgava ir stipri jadoma, cik lielas naudas summas izzags no majas NIP's ar falssiem uzlabojuma rekiniem, utt. utt.
BEt pats kuriozakais moments ir ----cenas uz ipasumu - ipasi jaunajos - gadiem nepardotajos projektos!!!!!!
- Cenas Jelgavas dzivokliem ir nesamerigi dargas salidzinot pat ar Rigu un Rigas piepilsetam.
- Riga ir ari letaka apkure, pat centra dzivoklu cenas ir samerigaakas ka Jelgava,un ari - visa kultuura --- blakus..
Jau esi par Jelgavu - labak Jelgava turet vasarnicu - ja gribas laukus!!!!
No sava mazdarzina tu nemekleesi patikamu skatu pa logu, ik dienas neskatiisies uz dubliem pagalmaa un uz neapkoptiem aizaugusiem laukiem vispakaart, neredzesi netiritos pagalmus un pilnaas mistkastes pilnigi blakus..!!!
Un tas muzigas domas par kaiminiem ---- muzigas socialaas probleemas - dzeraju, narkomanu 'aiznemtais' centrs - tur labak pat tuvuma neatrasties!!!!
-
Jelgava zaudejusi vismaz 7 rupnicas, + visadas razotnes -
-- Jelgava sodien ir milzigakais bezdarbs kops peckara perioda un pat no 90. gadiem, kad darbs vismaz vel bija - ja ari zemas aldzinas!

Ipasa saruna ir par apkalposanu-, par kuru ir sudzibas vai katra avizes izdevuma! !!!
Labak dzivot jebkur citur, kaut vai Rigas tuvuma - kas ilgaka laika periodaa apmaksasies vairaakkart - kaa teereet laiku un naudu dzivosanai problematiskajaa, klikes parnemtaja Jelgavaa!

Kapec tik daudz jauno projektu Jelgava jau vairakus gadus stav neiegadati?? -
Zrgu ielas rindu majas, Asteru iela, - visa maja jau sen ir bankrotaa - vai tur gribas doties un maksat milzigas dzivokla summas ???
Zvejnieku ielas majas ari nav izpardotas, Ozolniekos ari - Iecavkrasti'-- par Uzura dzivokla cenu turpat Ozolniekos kaa ari apkaart Jelgava var nopirkt atsevisku privatmaaju!!!

Vai Jelgavnieku vecakiem ir naudas iedot skoleniem pusdienam?
- Cik daudz vel atliek macinaa, lai samaksatu par autobusiem, benziniem - ja itin visur Jelgava visu sledz - veikalus, biznesa centrus..????

Visur tik raksta, ka nepildas biznesa iires vietas - visi biznesi paleenam iet projam no Jelgavas....
--- nav biznesiem seit ari ko dariit ...
- Ja cilvekiem nav naudas, tad neattistaas ari bizness - un tad ---- visi muuk projam
Cik jocigam ir jabut - to visu neredzet!!

pirms 11 gadiem, 2009.10.13 19:54

Citas ziņas