Jelgavas tipogrāfijai pasūtījumu pietiek 2

Neraugoties uz saspringto ekonomisko situāciju, Jelgavas tipogrāfijai šobrīd pietiek klientu pasūtījumu, lai nodrošinātu darbu vairāk kā simts jelgavniekiem.

«Šoreiz Viļņas Starptautiskajā grāmatu izstādē nepiedalāmies, kaut gan parasti cenšamies šādus pasākumus neizlaist,» stāsta Jelgavas tipogrāfijas pārdošanas daļas vadītājs Māris Matrevics.Viņš gan atzīmē, ka dalība grāmatnieku izstādēs nav tiešā veidā atdevi nenes, tā drīzāk ir uzņēmuma spēju parādīšana citiem izdevējiem. Jau pērn «Ziņas» informēja, ka Jelgavas tipogrāfija aktīvi strādājusi, lai, neraugoties uz vispārējo krīzi, nemazinātos pasūtījumu daudzums. Pēc M.Matrevica vārdiem, šā gada pirmajos mēnešos tipogrāfija bijusi noslogota ar Latvijas un ārvalstu, pārsvarā Skandināvijas, grāmatu izdevniecību pasūtījumiem. Tādējādi vismaz pagaidām ar darbu nodrošināti visi, kopskaitā nedaudz vairāk kā simts, darbinieki. Jāuzsver, ka Jelgavas tipogrāfijai arī šajos nebūt ne vieglajos laikos izdevies iztikt bez darbinieku atbrīvošanas.Piektdien Latvijas Neatkarīgās televīzijas rīta ziņu blokā ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards paziņoja, ka viena no tautsaimniecības nozarēm, kas var cerēt uz valsts sniegto atbalstu, ir poligrāfija. Uz jautājumu, vai šāds atbalsts varētu atrisināt iespējamās nozares problēmas, M.Matrevics atbildēt vēl nevarēja.«Pagaidām man šāds paziņojums ir jaunums, tāpēc neko pagaidām nevaru komentēt,» piebilda tipogrāfijas pārstāvis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ilze

Nu jā un bezalgas atvaļinājumi jau ar tomēr neskaitās darbinieku atlaišana. Kam tāds stulbs raksts?

pirms 12 gadiem, 2009.02.17 13:15

nezinu gan

...ka Jelgavas tipogrāfijai arī šajos nebūt ne vieglajos laikos izdevies iztikt bez darbinieku atbrīvošanas.... hm, vai tiešām???? Dzirdēju pavisam ko citu....

pirms 12 gadiem, 2009.02.14 11:52

Citas ziņas