Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kādreizējā «Arkā» saimniekos igauņi 2

Kādreizējo tirdzniecības centru «Arka» Brīvības bulvārī iegādājies igauņu nekustamā īpašuma uzņēmums. Pēc remonta tajā būs cita igauņu uzņēmuma lauksaimniecības tehnikas un instrumentu veikals un autotransporta rezerves daļu tirgotava.

Apmēram gadu kādreizējā tirdzniecības centra ēka Brīvības bulvārī stāv tukša. Pēc tam, kad SIA «Prestižs» sāka sadarbību ar lietuviešiem, tajā lielveikala «Arka» vietā pārtikas preces piedāvāja lielveikals IKI. Pērn tas pārcēlās uz jaunām telpām Rīgas ielā.Šogad tirdzniecības centra ēku un tai piegulošo zemi 3437 kvadrātmetru platībā iegādājies igauņu uzņēmuma «Kinnisvara info» meitas uzņēmums Latvijā SIA «K Info». Darījuma vērtība bijusi pusotrs miljons latu, liecina «Dienas Biznesā» publicētais «Baltic Screen» pētījums par lielākajiem šā gada pirmajā pusē veiktajiem darījumiem ar nekustamo īpašumu. Ārpus Rīgas, Jūrmalas un Rīgas rajona šis naudas izteiksmē bijis vērienīgākais pirkums. Pētījuma dati liecina, ka pirmajā pusgadā par īpašuma iegādi nebija samaksāta visa summa - reģistrēta 0,66 miljonu latu hipotēka par labu iepriekšējam īpašniekam.«K info» pārstāve Maiga Vilkauša «Ziņām» stāsta, ka pirkuma darījums, kas sākās janvārī, pabeigts augustā. Firma tirdzniecības centru Jelgavā grasās remontēt, darbi sākšoties decembra pirmajā pusē. Pēc tam tajā atvērs veikalus. «K info» darbojas nevis tirdzniecībā, bet nekustamo īpašumu biznesā. Izremontētās telpas uzņēmums piedāvās nomniekiem. Lielākie jau esot atrasti. Panākta vienošanās ar citu igauņu kapitāla uzņēmumu «Stokker», ka tas no līdzšinējām telpām P.Lejiņa ielā pārcelsies uz Brīvības bulvāri. Šī firma piedāvā lauksaimniecības tehniku un instrumentus. Darbību jaunajā vietā «Stokker» varētu sākt pēc remonta nākamā gada aprīlī. Otrs galvenais telpu nomnieks būšot automašīnu rezerves daļu veikals. «Baltic Screen» dati liecina, ka ceturtā daļa pirmajā pusgadā reģionos fiksēto apjomīgo darījumu, kuru summa pārsniegusi 350 000 latu, notikusi Jelgavā. Daļa uzskatāmi par tā sauktajiem formālajiem, kuros uzņēmumu līdzīpašnieki vai īpašnieki savām firmām pārdevuši sev piederošo zemi. Viens no būtiskākajiem šādas rīcības iemesliem ir iespēja saņemt bankas kredītu. Pēc «Dienas Biznesa» ziņām, pie lielākajiem darījumiem Jelgavā pieder arī Daiņa Stiebriņa SIA «Borne» pārdotie trīs hektāri zemes par 0,86 miljoniem latu; uzņēmums «Jelgavas tipogrāfija» ēkas un 0,34 hektārus zemes SIA «Vaide» pārdevis par 0,68 miljoniem latu; vācu lielveikalu tīkla uzņēmums «Lidl Latvija» 4250 kvadrātmetrus zemes firmai «TKM Latvija» realizējis par 0,65 miljoniem latu; Aleksandrs Savčenkovs 4472 kvadrātmetrus zemes SIA «Onix Invest» par 0,6 miljoniem latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Jurka

Intresanti,kur Stokkers to lauksaimniecības tehniku liks,laikam pie Statoila

pirms 12 gadiem, 2007.11.14 19:29

Citas ziņas