Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ķipurs: Privāta struktūra pagaidām nav ieinteresēta pārņemt biznesa inkubatorus 12

Bez struktūrfondu vai valsts paredzēta finansējuma iesācējbiznesam, patlaban esošajā modelī privāta struktūra nav ieinteresēta nākotnē pārņemt biznesa inkubatorus, intervijā aģentūrai LETA pauda pilnsabiedrības «JIC biznesa inkubators» izpilddirektors Agris Ķipurs.

Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs skaidroja, ka, lai privāta struktūra varētu pārņemt biznesa inkubatoru, tam būtu jādarbojas mazliet līdzīgi agrīna riska kapitāla investīciju fondam.«Pašreizējā modelī mēs finansējam trešo pušu sniegtus pakalpojumus, bet mēs nevienā brīdī neveicam investīcijas uzņēmuma kapitālā. Mēs nepiedalāmies ar kaut kādu savu līdzinvestīciju šajā procesā, līdz ar to neiegūstam nekādas īpašumtiesības šajos uzņēmumos. Tāpēc privāta struktūra nevar turpināt šo programmu. Savukārt vienkārši pārdot uzņēmumiem pakalpojumus var, taču tas vairs nav biznesa inkubators,» skaidroja Ķipurs.Viņš informēja, ka «JIC biznesa inkubatora» gadījumā Eiropas Savienības struktūrfondu programmas līgumi ir līdz 2014.gada vidum. Kas notiks pēc tam, pagaidām neesot zināms. «Es pieļauju, ka tā programma tiks turpināta, jo, izvērtējot vairākus veiksmes stāstus, programma sevi ir pierādījusi kā efektīvu. Tā ir tiešām reģionos plaši izmantota no uzņēmumu puses, un, es domāju, ka to turpinās,» skaidroja Ķipurs, norādot, ka pašreizējā statusā inkubatori nevarot kļūt privāti.«Iespējams, ka tajā būs izmaiņas, bet kādas tās būs, pagaidām nav iespējams prognozēt. Inkubatori reģionos ir saprasti un tiek izmantoti kā instruments, un to pārtraukt nebūtu pareizi. Tas ir skaidrs, ka iesācējbiznesam arī nākotnē tiks novirzīts kaut kāds struktūrfondu atbalsts,» Ķipurs prognozēja par inkubatoru nākotni.Viņaprāt, programmā, būs vajadzīgas izmaiņas un būs jāpielāgo lietas, kas varbūt sevi nav pierādījušas. Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs domā, ka jautājums būs par to, kāda šī programma būs, nevis par to, vai vispār tā būs.«Taču neskaidrība pagaidām ir ļoti liela, un ar uzņēmumiem mēs tagad runājam par diviem gadiem, ko vēl varam prognozēt. Nepieciešama Ekonomikas ministrijas izšķiršanās. Bez valsts atbalsta inkubators nav spējīgs turpināt darbu, jo modelis, kādā mēs strādājam, nav tāds, kuru pēcāk varētu pārņemt privāta komercsabiedrība,» skaidroja Ķipurs.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

qwerty

@ Janka 23.09.2012. 20:31:13 -

Tad tu vienkārši nezināji, ka JIC dara tāpat. Inkubatora partneru lokā ir attiecīgās jomas uzņēmēji (un ne tikai no Latvijas), kuri ir ar mieru ar padomu palīdzēt jaunjiem. Bet tā, starp citu, nav vienīgā funkcija ar ko nodarbojas inkubatori Latvijā vai Dānijā :) Ar padomu vien tālu netiksi... :) Un arī Zviedrijā vai Dānijā, tie, kas konsultē, ir konsultanti, un kad to nedara, tad vada paši savus uzņēmumus, nevis inkubatoru. To vada tie, kurus varbūt pat neesi pamanījis. :) Ja runājam par nozaru inkubatoriem, tur apakšā ir tas pats, ko Ķipurs juniors te stāsta - riska kapitāla fondi. t.i., uzņēmēji palīdz jaunajiem gan ar padomiem, gan ar naudu, bet tā nav labdarība, viņi paši kļūst par šo uzņēmumu līdzīpašniekiem.

pirms 7 gadiem, 2012.09.24 16:31

to Antons

muldēšana bez sajēgas... caur viņiem jau vairāki uzņēmumi nostājušies uz savām kājām. lielākā daļa jelgavā. fibrolīta fabrīķi atdzīvināja. viņi nav politiķi un nereklamē savus darbus "tiekoties ar tautu". junioram tavu balsi nevajag, tāpēc negaidi, ka ies un klanīsies un lielīsies :D

pirms 7 gadiem, 2012.09.24 10:12

NZKPD - visiem

Nu neko nevar darīt. Visiem nekad nav un nebūs vienādi
Ja jau tēvs visu mūžu ir apmetējs vai asinizātors,tad dēlam ir jāpieliek īpašas pūles,lai izsistos direktoros

pirms 7 gadiem, 2012.09.24 08:59

juziks

Vajadzētu Lato iedot papētīt mūsu pilsētes tevu bērnu darbošanos!Atklātos daudz ļoti interesantu faktu!!!

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 20:52

Janka

Zviedrijā un Dānijā inkubatorus "operē" katra reģiona labākie un veiksmīgākie biznesmeņi un dara to sabiedriskā kārtā - lai palīdzētu jaunajiem ar savu pieredzi, padomu un arī ar finansēm (tas jau 3. vai 4.kārtā). Mums inkubatorus vada cilvēki, kas biznesā nav bijuši ne dienas, bet kam algu un "Eiropas naudu" saņemt un "labi iztērēt" taču "svēta lieta"

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 20:31

Antons

Bet kam tas inkubātos ir vajadzīgs un kādu ieguldījumu pilsētas tas nes, vai Ķipura deliņš ir spējīgs izdarīt!!

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 20:01

iņteresna kak!

Man interesē par kādu naudu Agris pusotra gada laikā uzcēla skaistu māju, labā vietā Jelgavā. Atceroties, ka pāris gadi atpakaļ viņš dzīvoja uz tēva rēķina :)

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 18:36

N

Šaubas mani māc, ka šis jaunais vīrietis direktora amatu dabūja godīgā ceļā, tas ir, BEZ sava tēva palīdzības un ne jau tajā godīgākajā ceļā...

pirms 7 gadiem, 2012.09.23 17:29

Citas ziņas