Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krievijā notikusi akcija pret Baltijas uzņēmējiem

Viļņa, 11.sept., LETA--ELTA. Krievijas pilsētā Jekaterinburgā naktī uz 7.septembri uzstādīti 93 vides reklāmas stendi ar aicinājumu nepirkt Baltijas valstīs ražoto produkciju jeb "izrādīt pretestību uzņēmējiem-fašistiem", kas atbalsta pret Krieviju vērstās Baltijas valstu nacionālistiskās kustības.

Plakāti ir sešus metrus augsti un trīs metrus gari. Tajos netiešā veidā pieminēts Igaunijas apģērbu ražotāja "Baltika Group" vīriešu apģērbu zīmols "Baltman".Karikatūrās krievu kareivis ar durkli sadur Ādolfu Hitleru. Attēlu papildina šādi uzraksti: "Baltman, vācies projām uz Baltiju!", "Nopircis pie Baltman - palīdzējis ienaidniekam!", "Baltman. Par ko karoja tavs vectēvs?".

Atbildību par notikušo akciju uzņēmās Krievijas sabiedriskā organizācija "Bronzas kareivis", vēsta Lietuvas laikraksts "Lietuvos žinios".

"Kāds ir mūsu naida iemesls? Šodien simtiem tūkstošu mūsu valsts iedzīvotāju pilsoņtiesības tiek ierobežotas. Mūsu vecvecāki cīnījās par igauņu, latviešu un lietuviešu brīvību. Savukārt šodien šī cīņa tiek pazemota. Kurš izraisīja šo naidu pret krieviem? Parastais Igaunijas iedzīvotājs, Latvijas pilsonis, Lietuvas strādnieks? Šoreiz to izdarīja fašisti no biznesa aprindām, parlamenta un valdības," teikts "Bronzas kareivja" oficiālajā paziņojumā.

Šī akcija jau piesaistījusi Krievijas Ģenerālprokuratūras uzmanību. Krievijas Ģenerālprokuratūras Urālas apgabala nodaļa uzticēja Sverdlovskas rajona ģenerālprokuroram Jurijam Ponomarjovam nekavējoties izmeklēt Baltijas uzņēmēju diskrimināciju Krievijā.

Lielākā daļa plakātu tika ierīkota pie "Baltman" veikaliem, kuros tiek tirgoti arī Lietuvā ražotie apģērbi.

Lietuvas pārstāvis Maskavā Laurīns Jonušausks apgalvo, ka Krievijas attālajos reģionos Lietuva netiek atdalīta no pārējām Baltijas valstīm, tādējādi skandalozā Bronzas kareivja pieminekļa pārvietošana Igaunijā skar arī Latviju un Lietuvu.

Tomēr Krievijā strādājošie uzņēmēji netiek diskriminēti. Krievijā ir populāri Lietuvā ražotie pārtikas produkti, bet dažāda veida pasākumi, tostarp arī nedraudzīgi, veicina pieprasījumu pēc tiem, norādīja Jonušausks.

Pievieno komentāru

Citas ziņas