Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LAD zemniekiem izmaksās atbalsta avansus divus mēnešus agrāk, nekā paredzēts; aicina pieteikties elektroniski

Lai rastu iespēju ar avansa maksājumiem atbalstīt tos lauksaimniekus, kuriem šajā pavasarī būs jāpārsēj izsalušie ziemāji, Lauku atbalsta dienestā (LAD) pieņemts lēmums izmaksāt vairākus atbalsta veidus divus mēnešus ātrāk, nekā paredzēts iepriekš, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja LAD pārstāvji.

LAD strādās tā, lai šogad varētu izmaksāt avansus pārejas posma valsts atbalstā par laukaugu platībām ātrāk, nekā tas ir citus gadus. Parasti šā atbalsta avansa izmaksas tiek veiktas jūlijā, bet šogad - maijā līdz 1.jūnijam.

Lai saņemtu minēto avansa izmaksu jau maijā, lauksaimniekiem, kuri vēlas saņemt šo avansu, līdz šā gada 1.maijam ir jāiesniedz platību maksājumu pieteikums. Pieteikumus šajā gadījumā var iesniegt tikai LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā, lai LAD tos varētu ātri izskatīt un sākt avansu izmaksas. Nekāda papildu informācija vai iesniegums klientiem nav jāsniedz.

Pārējiem klientiem avansu izmaksas tiks sāktas jūnijā.

Avansa apmērs tiek plānots 50% apmērā.

Gan LAD klientu apkalpošanas speciālisti, gan Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra konsultanti LAD reģionālajos birojos palīdzēs zemniekiem aizpildīt attiecīgos pieteikumus, norāda LAD pārstāvji.

Kā ziņots - lai arī patlaban tiešs iespējamo kaitējumu apmērs nav aprēķināts, pēc Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) veiktā ziemāju stāvokļa apsekojuma Latvijā, vissliktākā situācija ir Zemgalē, kur nāksies pārsēt līdz pat 90% no graudaugu sējumiem, savukārt pārējā Latvijas teritorijā varētu nākties pārsēt līdz pat 70% ziemāju.

Valsts kompensācijas to klasiskajā izpratnē lauksaimniekiem nav paredzētas, jo riskus ir iespējams mazināt, laicīgi apdrošinot sējumus.

Pievieno komentāru

Citas ziņas