Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai nepaliktu bez naudas, pensionāriem un pabalstu saņēmējiem jāpasteidzas VSAA paziņot savu jauno kontu

Līdz vakardienai tikai mazliet vairāk par pusi no visiem 2000 pensionāriem, kas līdz šim pensijas saņēma «Latvijas Krājbankā», Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) ziņojuši par jauniem kontiem, stāsta VSAA Jelgavas reģionālās nodaļas vadītāja Dace Olte. Viņu satrauc daudzu pensionāru teiktais, ka «es vēl pacīnīšos!», «es vēl nogaidīšu», «nepakļaušos ažiotāžai!». Tādējādi var gadīties, ka jauno kontu pieteiks novēloti un pie pensijas vai pabalsta tiks, agrākais, janvārī.

D.Oltei mudina pensiju un pabalstu saņēmējus pasteigties ar cita konta paziņošanu VSAA. Tiem bijušajiem «Krājbankas» klientiem, kas turpmāk izvēlēsies pensiju saņemt mājās ar Latvijas Pasta starpniecību, iesniegums VSAA jānodod līdz nākamajai ceturtdienai, 1.decembrim, pulksten 10. Tad VSAA pārtrauktās pensijas izmaksu būs iespējams atjaunot, sākot ar 19.decembri. Ja iesniegumu nodaļā nogādās pēc 1.decembra, VSAA pārtrauktās pensijas izmaksu varēs atjaunot tikai 2012. gada janvārī, kad tiks izmaksāta arī decembra pensija.Pensionāriem arī jāatceras, ka pensiju piegāde mājās ir maksas pakalpojums – katru reizi tiek ieturēti 1,22 lati un pārskaitīti Latvijas Pastam.D.Olte apliecina, ka vairums pensionāru, kas piesaka jaunu kontu, tomēr izvēlas citas bankas, nevis Latvijas Pasta pakalpojumus. Pasta piegādes biežāk grib laukos, kur grūtāk aizkļūt līdz bankomātiem. Tādējādi var secināt, ka iedzīvotāju uzticība bankām līdz ar Latvijas Krājbankas krahu nav būtiski mazinājusies.

Pievieno komentāru

Citas ziņas