Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā aktīvi dibina uzņēmumus ar izdomas bagātiem, amizantiem nosaukumiem

Latvijā aktīvi tiek dibināti uzņēmumi, kuriem piešķirti amizanti, izdomas bagāti nosaukumi, secinājis Uzņēmumu reģistra (UR) datubāzes uzturētājs "Lursoft" un uzņēmums "Firmas.lv", apkopojot informāciju par uzņēmumiem un organizācijām ar interesantākajiem nosaukumiem.

"Lursoft" datu bāzēs atrodamā informācija liecina, ka par izdomas trūkumu nevar sūdzēties ne jaunreģistrēto uzņēmumu īpašnieki, ne arī uzņēmēji, kuri savu biznesu aizsākuši pirms vairākiem gadiem. Starp šogad reģistrētajiem uzņēmumiem un biedrībām sastopami subjekti ar nosaukumiem kā sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) "Kāp nost", SIA "Kotlete", SIA "Pedāļu pavēlnieks", SIA"Tretjaja gruzovaja kompanija", kā arī biedrības "Pilsonis ar ietekmi" un "Zivju gani".Bieži vien uzņēmēji jaundibinātajam uzņēmumam dod nosaukumu, kas saistīts ar slaveniem televīzijas raidījumiem vai kinofilmām. Piemēram, kopš 1995. gada Talsos darbojas individuālais komersants "Vienkārši Marija", savukārt 2001.gadā Rīgā reģistrēta SIA "Teletubi", bet 2003.gadā - SIA "Deivida Duhovnija dūrainis". Arī starp šogad dibinātajiem uzņēmumiem atrodams komersants, kura nosaukumā ietverts savulaik slavenā seriāla "X-faili" nosaukums (SIA "x-faili"), un SIA "Margoša".Uzņēmumā "Firmas.lv" aģentūrai BNS atzina, ka, neraugoties uz ieilgušo ekonomisko recesiju valstī, pagājušajā gadā, salīdzinot ar iepriekšējiem diviem gadiem, Latvijā dibināts rekordliels uzņēmumu un biedrību skaits - 13 380, turklāt, piešķirot nosaukumus saviem uzņēmumiem, to īpašnieki nav skopojušies ar humora izjūtu.Uzņēmumu dibinātāji parodējuši gan par ekonomisko krīzi valstī, gan dažādām ikdienas un sociālās dzīves parādībām, nosaucot uzņēmumus par SIA "Antikrīze", SIA "Darbs - IR", SIA "Pasaules pārņemšanas plāns B", SIA "Finanšu injekcija", SIA "Sotaks", SIA "Tautas kase".Uzņēmumu klāstu valstī pērn un šogad papildinājuši arī komersanti ar tādiem nosaukumiem kā" Zeķu peles", "AvanTūristi", "Falls", "Johaidi", "Kartupeļu ēdāji", "Lux-Armani", "Obana", "Puna projekts", PRO LOM, "Starjobs", "Zilite Forwarding"."Acīmredzot, jo drūmāki laiki, jo vairāk prieka cilvēki cenšas radīt paši, atrodot iespēju pajokot arī par tādām it kā ļoti formālām lietām kā uzņēmuma juridiskais nosaukums," secināja "Firmas.lv" vadītājs Juris Rožkalns.Saskaņā ar uzņēmuma sniegto informāciju pagājušajā gadā dibināts arī ne mazums biedrību ar asprātīgiem un trāpīgiem nosaukumiem, piemēram "Alkoholisma izpratnes sabiedriskā padome", "Alternatīvā Mega Organizācija - Tauta Latvijai", "Autotransporta līdzjutēju klubs Osti dūmus!", "Biedrība kustība par labu alu", biedrība EVA LŪCIJA, "Koka seja", "Kazanovas orķestris", "Mednieku klubs Ūziņu briedis"."Lursoft" ir Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums, kas darbojas IT jomā kopš 1992.gada. Uzņēmums ir UR datubāzes apkalpotājs."Firmas.lv" darbību sāka 2009.gadā ar mērķi attīstīt informatīvo pakalpojumu jomu, kas piegādā satura meklēšanas iespējas konsolidētā juridisko un faktisko uzņēmumu datubāzē.

Pievieno komentāru

Citas ziņas