Latvijā darbu sācis maksājumu serviss «swipe.lv»

Latvijā darbu sācis maksājumu serviss "swipe.lv", kas ļauj izrakstīt rēķinus par precēm un pakalpojumiem, nosūtīt tos kā elektronisko vēstuli vai kā īsziņu un apmaksāt tos ar "Visa" un "MasterCard" kartēm.
Naudas līdzekļi jebkuras Latvijas bankas kontā tiek ieskaitīti jau nākamajā dienā.

Servisa "swipe.lv" maksājumus apstrādā un infrastruktūru tiem sniedz "Rietumu banka".

"Rietumu bankas" paziņojumā medijiem teikts, ka serviss "swipe.lv" ir uzskatāms un rets intelektuālā biznesa piemērs, tas ir radīts Latvijas finanšu sfērā - nozarē, kurā parasti dominē ārvalstu pārstāvji. Patlaban tam Latvijā nav analogu ne mazajam un vidējam biznesam sniegto ērtību, ne cenas ziņā.

"Rietumu banka" uzsver arī, ka "swipe.lv" ir iesācējuzņēmums. Tā veidotāji pavisam nesen, aprīlī, piedalījās pirmajā Latvijā notikušajā starptautiskajā iesācējuzņēmumu konkursā "Rietumu FinTech Challenge by TechHub Academy", bet tagad jau pilnvērtīgi apkalpo klientus. Pēc konkursa "Rietumu banka" un apstrādes centrs "Decta" piedāvāja iesācējuzņēmumiem atbalstu to veidošanas procesā, kā arī tika pieņemts īpašs lēmums atbalstīt "swipe.lv", kas sākotnēji darbosies, izmantojot bankas platformu.

"Konkursā bija daudz interesantu ideju, tomēr mēs izvēlējāmies "swipe.lv". Tas ir pakalpojums, kas biznesam ir vajadzīgs šodien un vēl vajadzīgāks kļūs rīt," skaidro "Rietumu bankas" valdes loceklis Jevgēnijs Djugajevs. Tādēļ nolemts atbalstīt šo uzņēmumu un piedāvāts izmantot bankas resursus un kompetenci tā attīstībai. "Uzņemamies ikdienišķu, bet nepieciešamu jautājumu risināšanu, tādējādi jaunie uzņēmēji var pilnībā koncentrēties, lai pilnveidotu savu ideju," informē Djugajevs.

Viens no "swipe.lv" projekta autoriem Jevgēnijs Novickis informē: "Mums bija ideja, projekts un komanda, bet nevienam no mums nebija ne bankas, ne finanšu kvalifikācijas. "Rietumu banka" tieši tobrīd sāka procesinga darbību, un mūsu projekts viņiem likās interesants. Banka sīki un smalki palīdzēja tikt skaidrībā par maksājumiem un kartēm, kā arī sniedza juridisku palīdzību dokumentu sagatavošanā."

Uzņēmumiem, kuriem nav savas mājaslapas, "swipe.lv" ļauj sākt darbu ar norēķinu kartēm: izrakstītie rēķini tiek nosūtīti uz tālruni vai e-pastu, bet klienti var tos uzreiz apmaksāt ar karti. Nav nepieciešams arī atvērt īpašu interneta maksājumiem paredzētu kontu: naudas līdzekļi jau nākamajā dienā tiks ieskaitīti saņēmēja kontā jebkurā bankā Latvijā.

"Swipe.lv" pakalpojumus var izmantot Latvijā reģistrētie uzņēmumi, kuriem ir atvērts konts jebkurā Latvijas bankā. Reģistrācijai "swipe.lv" ir vajadzīgas dažas minūtes, pēc tam jau var izrakstīt rēķinus un sūtīt tos klientiem. Rudenī uzņēmumiem ar lielu klientu un rēķinu skaitu kļūs pieejama "swipe.lv" integrācija ar bilinga sistēmu, kas vienkāršos rēķinu izrakstīšanu un apmaksu, kā arī ļaus sekot rēķina statusam personīgajā kabinetā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas