Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā decembra sākumā reģistrēti 16,4 tūkstoši mikrouzņēmuma nodokļa maksātāju

Decembra sākumā Latvijā reģistrēti 16 370 mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija. No 2010.gada 1.septembra līdz šā gada 5.decembrim pieteikumus mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statusam iesnieguši 18 113 nodokļu maksātāji. No tiem 17 326 pieteikumi ir apstiprināti, 435 noraidīti, 133 vēl nav izskatīti, savukārt 220 vairs nav aktuāli. Šajā kategorijā iekļauti kļūdaini ievadītie dati, kā arī, ja uzņēmums pārdomājis, pirms VID lēmumu pieņēmis, vai arī dienests sākotnēji nolēmis mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu piešķirt, taču vēlāk šo lēmumu atcēlis.

Kopumā 9147 pieteikumi saņemti Uzņēmumu reģistrā, bet 8967 – VID.Pēc VID datiem, 500 uzņēmumiem mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja statuss atņemts, jo tie nav izpildījuši kritērijus, kas nepieciešami mikrouzņēmumam. Savukārt 456 nodokļu maksātāji par mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem kļūs no nākamā gada 1.janvāra.Jau ziņots, ka pērn 1.septembrī stājās spēkā likumu pakete, kas paredz ieviest mikrouzņēmumu nodokli 9% apmērā no apgrozījuma.2010.gadā kā mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji varēja reģistrēties tikai jaundibināti mikrouzņēmumi, savukārt jau esošie uzņēmumi līdz pagājušā gada 15.decembrim varēja pārreģistrēties pret mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu.Par mikrouzņēmumu nodokļu maksātāju var kļūt individuālais komersants, individuālais uzņēmums, zemnieku vai zvejnieku saimniecība, kā arī cita fiziskā persona, kas reģistrēta VID kā saimnieciskās darbības veicējs vai sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA), kura atbilst vairākiem kritērijiem, proti, mikrouzņēmumu dalībnieki var būt tikai fiziskas personas, turklāt SIA dalībnieki vienlaikus ir arī valdes locekļi.Mikrouzņēmumu apgrozījums kalendārā gada laikā nedrīkst pārsniegt 70 tūkstošus latu, savukārt darbinieku skaits šādos uzņēmumos var būt ne vairāk kā pieci cilvēki.

Pievieno komentāru

Citas ziņas