Latvija ierindota starp ievainojamākajām ekonomikām

Rīga, 4.sept. Starptautiskā reitingu aģentūra "Standard&Poors" ierindojusi Latviju starp ievainojamākajām ekonomikām attiecībā pret naudas trūkuma problēmām pasaules finanšu tirgos, šodien vēsta laikraksts "Diena".

Ziņa pati par sevi gan nepasaka neko jaunu par Latvijas ekonomiku, taču jārēķinās, ka gadījumā, ja pasaules finanšu tirgos problēmas rastos, Latvija varētu izjust grūtības - tai skaitā procentlikmju kāpumu privātajiem kredītņēmējiem, norāda eksperti.Augusta vidū bailes par naudas pietiekamības problēmām pasaules finanšu tirgos, ko varētu ietekmēt Eiropas lielo banku un investīciju fondu zaudējumi no ASV augsta riska kredītu tirgus problēmām un vairāku šo kredītu firmu bankrotiem, sekmēja procentu likmju kāpumu, savukārt akciju tirgos bija vērojams straujš akciju cenu kritums. Līdz ar Latviju ievainojamāko valstu vidū ierindota arī Īslande, Bulgārija, Turcija un Rumānija.

Kā norāda "Standard&Poors", aģentūras izveidotais ievainojamības indekss ir indikators, kurā apkopoti valsts rādītāji, kas varētu būt nozīmīgi saistībā ar iespējamo finansējuma trūkumu pasaules finanšu tirgos, tai skaitā tekošā konta deficīts un valsts ārējais parāds.

"Standard&Poors" norāda, ka valsts ierindošana ievainojamo valstu vidū nesignalizē par tās iespējamo kredītreitinga samazināšanu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas