Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā septembrī bezdarbnieku skaits sarūk par 1,8 tūkstošiem; bezdarba līmenis ‒ 11,7%

Septembra laikā Latvijā reģistrēto bezdarbnieku skaits sarucis par 1782 bezdarbniekiem, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotie operatīvie dati.

NVA uzskaitē 18.septembrī bija kopumā 132 393 bezdarbnieki, savukārt augusta beigās to skaits veidoja 134 175.Bezdarba līmenis valstī septembra vidū veido 11,7%, kas ir par 0,1 procentpunktu mazāk, salīdzinot ar augusta beigām.Viszemākais bezdarba līmenis joprojām ir Rīgas reģionā ‒ 8,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Tam seko Kurzeme (12,2%), Zemgale (12,7%) un Vidzeme (13,1%), bet visaugstākais bezdarba līmenis joprojām ir Latgales reģionā, kur tas veido 19,7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.NVA dati liecina, ka septembrī visos reģionos samazinājies bezdarba līmenis. Visstraujākais samazinājums – par 0,3 procentpunktiem – vērojams Latgalē un Kurzemē, par 0,2 procentpunktiem bezdarba līmenis sarucis Vidzemē un Zemgalē, savukārt Rīgas reģionā tas samazinājies par 0,1 procentpunktu.No pilsētām viszemākais bezdarba līmenis ir Rīgā (8,2%), Ventspilī (8,9%) un Jelgavā (9%), savukārt visaugstākais bezdarba līmenis joprojām ir Rēzeknē (17,8%).NVA dati liecina, ka no pilsētām septembrī visvairāk bezdarba līmenis sarucis Liepājā – par 0,3 procentpunktiem. Ventspilī, Daugavpilī un Jēkabpilī tas samazinājies par 0,2 procentpunktiem, bet Rīgā, Rēzeknē, Valmierā un Jelgavā – par 0,1 procentpunktu. Jūrmalā bezdarba līmenis, salīdzinot ar augusta beigām, saglabājies nemainīgs.Augusta beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 11,8%, un kopumā NVA uzskaitē bija 134 176 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Citas ziņas