Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijā – zemākās skolotāju algas OECD valstīs 1

Latvijā ir zemākās skolotāju algas OECD valstīs, vēsta Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākais ziņojums par izglītību “Education at a Glance 2018: OECD Indicators”. “Pētījumā analizēti 2016. gada dati, pirms sākām pedagogu algu reformu, un šobrīd mēs izskatāmies ievērojami labāk,” ziņojuma atvēršanas preses konferencē uzsvēra izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Šā gada ziņojums piedāvā jaunu skatījumu uz vienlīdzīgām iespējām izglītībā, analizējot dzimuma, vecāku iegūtās izglītības, imigrantizcelsmes un pilsētas/lauku aspektu ietekmi uz izglītības ceļiem un pieeju darba tirgum. Atsevišķa ziņojuma nodaļa sniedz vērtējumu par OECD dalībvalstu un partnervalstu progresu vienlīdzīgu iespēju izglītībā mērķa sasniegšanā. Ziņojumu papildina jauni indikatori, kas raksturo vienlīdzīgas iespējas augstākās izglītības studiju uzsākšanā un pabeigšanā, kā arī lēmumu pieņemšanu izglītības sistēmās. Sagatavoti arī jauni dati par skolu direktoru oficiāli noteiktajām un faktiskajām algām, kā arī par valstu izdevumiem bērnu agrīnajai izglītībai un aprūpei un bērnu skaitu tajā.Ziņojums “Education at a Glance: OECD Indicators” ir datos balstītas informācijas avots par izglītību visā pasaulē. Vairāk nekā 100 attēlos un tabulās ziņojumā apskatīta situācija 36 OECD dalībvalstīs un partnervalstīs. Dati par Latviju pētījumā pieejami, sākot ar 2015. gadu, un šis ir ceturtais gads, kad mūsu valsts savu izglītību var ieraudzīt starptautiskā līmenī.


Foto: pixabay.com. Visu rakstu lasiet 20. septembra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Noris

Algas Latvijā ir stipri par lielām. Tajā skaitā arī skolotājiem. Tik lielas algas saņem, šturmē veikalus un , mutes atplētuši, tūlīt skrien maksāt rēķinus par ūdeni, elektrību, siltumu, atkritumiem u.t.t. Vekalnieki, pakalpojumu sniedzēji savukārt tūlīt ceļ cenas pēc vecu vecā principa - ja ir aitas, tad tās ir jācērpj.

pirms gada, 2018.10.05 10:39

Citas ziņas