Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Latvijas pienā» sākta galveno siera iekārtu montāža; darbā plānots pieņemt laborantus un pārdošanas darbiniekus

Šonedēļ zemniekiem piederošajā uzņēmumā «Latvijas piens» sākta galveno siera iekārtu montāža, kas notiks visu septembri.  Siera iekārtu izgatavotājs ir Šveices uzņēmums «Kalt» un to ražošanas jauda ir apmēram 30 tonnu siera 24 stundās. Šāda siera apjoma saražošanai nepieciešams aptuveni 300 tonnu svaigpiena.

«Līdz ar siera iekārtu montāžu sperts nākamais solis mūsu noliktā mērķa – kooperatīvu saražotā piena pārstrādei Latvijā eksportspējīgos produktos – sasniegšanai,» saka uzņēmuma vadītājs Raimonds Freimanis. Plānots, ka kooperatīvi svaigpiena eksportu uz Lietuvu pakāpeniski samazinās gada laikā, atbilstoši rūpnīcas ražošanas jaudu palielināšanai, ņemot vērā situāciju eksporta tirgos.Rūpnīcas pamatdarbības nodrošināšanai būtiskāko kravu uzņēmumā no Šveices ieveda pagājušās nedēļas nogalē. Kravas sastāvā bija trīs siera gatavošanas katli ar 15 tūkstošiem litru lielu siera masas ietilpību, kā arī divas siera preses. Viena no tām ir paredzēta apaļo sieru ražošanai, otra – siera ražošanai tā sauktajos eiroblokos.  Uzreiz pēc iekārtu ievešanas uzsākta to montāža. Priekšdarbi lielo siera iekārtu montāžai jau veikti augustā, jo faktiski pabeigti ir tehnoloģisko tīklu montāžas darbi – uzstādīta lielākā daļa palīgiekārtu, tajā skaitā sūkņi, siltummaiņi, kas ļauj produktu pēc nepieciešamības uzkarsēt vai atdzesēt, kā arī ūdenstvertnes, vārsti. Papildu tam noslēgumam tuvojas nogatavināšanas plauktu darbu montāža un savu kārtu uzstādīšanai gaida arī augustā rūpnīcā ievestās iepakošanas iekārtas, informē uzņēmuma pārstāve Iveta Tomsone. Līdz ar siera iekārtu izstādīšanu tiek veikta arī ultrafiltrācijas iekārtas montāža. Tā dod iespēju pārstrādāt siera ražošanas procesā radušās sūkalas, iegūstot eksporta tirgos pieprasīto sūkalu proteīnu un sūkalu koncentrātu. Tādējādi «Latvijas piens» ir nodrošinājies ar bezatlikuma tehnoloģijām. Uzņēmuma tehniskais direktors Armands Lūsis skaidro, ka septembrī pilnībā būs pabeigti rūpnīcas pirmās un otrās kārtas iekārtu uzstādīšanas darbi. Tas nozīmē, ka projekts būs pilnībā īstenots un rūpnīca būs gatava ne tikai vājpiena koncentrāta un krējuma, bet arī siera ražošanai. Pirmie siera ražošanas testi tiks veikti oktobrī.Kopš jūnija beigām, kad tika veikti pirmie vājpiena koncentrāta ražošanas testi, ražošanas jaudas pakāpeniski un stabili augušas. Lai turpinātu vājpiena koncentrāta un krējuma ražošanas jaudu palielināšanu, pašlaik tiek veikta personāla atlase un apmācības. Kā skaidro R.Freimanis, septembrī un oktobrī darbā tiks pieņemti laboranti – piena pieņemšanas operatori un laboranti, papildināts laboratorijas personāls un paplašināta pārdošanas daļa. Līdz ar siera ražošanas sākšanu darbs rūpnīcā būs nodrošināts 50 cilvēkiem.

Pievieno komentāru

Citas ziņas