«Latvijas piens» ieķīlā īpašumu, lai celtu rūpnīcu Jelgavā 3

Jaundibinātais piena pārstrādes uzņēmums «Latvijas piens» reģistrējis komercķīlu 7,5 miljonu eiro (5,271 miljona latu) apmērā, liecina Komercķīlu reģistra informācija.

Komercķīlas devējs ir «Latvijas piens», savukārt ņēmējs – «SEB banka».«Latvijas piena» valdes loceklis kooperatīva «Trikāta KS» direktors Raimonds Freimanis aģentūrai BNS pastāstīja, ka visi «Latvijas piena» īpašumi reģistrēti kā komercķīla. «Iegūtā nauda tiks ieguldīta rūpnīcas būvniecībā,» apliecināja Freimanis un piebilda, ka jau mēneša laikā varētu sākties jaunās piena pārstrādes ražotnes būvniecība.Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Lauku atbalsta dienests aprīļa sākumā sniedza pozitīvu atzinumu «Latvijas piena» projektam par jaunas piena pārstrādes ražotnes būvniecību. Uzņēmuma izsludinātajā konkursā par jaunās piena rūpnīcas būvniecību uzvarēja Latvijas uzņēmums «CB», kas apņēmies veikt līgumsaistības par 2,2 miljoniem latu.Ziņots arī, ka pērn novembrī tika izveidots uzņēmums «Latvijas piens», kurā apvienojās kooperatīvi «Trikāta KS», «Dzēse» un «Piena partneri KS». Uzņēmums plānoja kopīgu pārstrādes uzņēmumu industriālā iebiezinātā piena un siera ražošanai un eksportam būvēt Jelgavā. Realizējot šo kopprojektu, kooperatīvi plāno dienā pārstrādāt 250 līdz 300 tonnu piena.Valdība iepriekš atbalstīja noteikumus, lai lauksaimniecības kooperatīvās sabiedrības varētu pretendēt uz 7,367 miljoniem eiro (5,2 miljoniem latu) piena pārstrādes uzņēmuma izveidei no Eiropas Komisijas piešķirtā finansējuma piena sektora restrukturizācijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

INTERESANTI

Pārlasīju, vēl divreiz, un pie acīmredzama secinājuma nenonācu, vienīgi teikums, ka «Iegūtā nauda tiks ieguldīta rūpnīcas būvniecībā,» Kā tad... noticēju. :)

pirms 9 gadiem, 2011.07.06 10:06

interesanti

1. 5,27 miljoni kredīts + 5,2 miljoni no Valsts (tas ir LAD), bet būvniecības izmaksas ir 2,2 miljoni, nu ok- 2,27 miljoni vēl maksās ražošanas iekārtas. Kur paliek ti seši miljoni?
vai es nesaprotu ko ne tā, vai ne tā uzrakstīts?!
2. 5,2 miljoni no valsts (caur LAD)- kā tas ir, ka projekta izmaksas ir 2,2 miljoni, bet atpakaļ dabūs 5,2 miljonus- šiem bāleliņiem valsts atmaksās 200% no projekta izmaksām?
tiešām interesanti.
man jau nav žēl, ja šo naudiņu sadalīs atbilstoši piena ražotāju pajās, bet ja tā aiziet neceļos, tad....

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 18:29

Citas ziņas