Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lems par augstāku apkures tarifu Jelgavā 17

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) trešdien padomes sēdē skatīs ziņojumu par Jelgavas siltumapgādes kompānijas «Fortum Jelgava» koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu projektu, liecina SPRK padomes sēdes darba kārtība.

Uz sēdi aicināts «Fortum Jelgava» pārstāvis.«Fortum Jelgava» iesniegtais koģenerācijas stacijā un katlumājā saražotās siltumenerģijas tarifu projekts paredz tarifu palielinājumu ‒ atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības cenas uzņēmums prasa palielināt saražotās siltumenerģijas tarifus no 5,5% līdz 9,7%.Pēc «Fortum Jelgava» teiktā, tarifu izmaiņas ir saistītas ar akcīzes nodokļa piemērošanu dabasgāzei, kuru kā kurināmo uzņēmums izmanto siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai, no 2011.gada 1.jūlija.Saskaņā ar paziņojumu «Fortum Jelgava» piedāvātie tarifi atkarībā no dabasgāzes diferencētajiem tirdzniecības gala tarifiem ar dažādām dabasgāzes tirdzniecības cenām varētu stāties spēkā no šā gada 15.septembra.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

to: ZZ

Ja kaut ko rakstiet, tad uzrakstiet tā lai kāds kaut ko arī saprot. Par kādu tarifa pieaugumu ir runa?

pirms 9 gadiem, 2011.07.21 12:05

viens

Auditoram taisnība, tā informācija tāda virspusēja un ne visai saprotama. Ja lasa burtiski, tad sanāk, ka Fortum Jelgava, pamatojoties uz akcīzes nodokli, kas ir 15,6 lati par tūkstoš kubikmetriem, vēlas palielināt tarifus par 5,5 līdz 9,7 procentiem. Ja tā, tad man nav skadrs tik liels tarifu pieaugums.
Runājot par tarifiem kopumā, tad lai saka ko grib, bet domei ir instrumenti ar kuriem panākt tarifu pieauguma ierobežošanu vai pat samazināšanu. Piemēram Rīgā, domes spiediena rezultātā apkures tarifi šogad pat samazinājās.

pirms 9 gadiem, 2011.07.21 09:59

auditors

Būtu interesanti uzzināt ko vairāk par to tarifa kāpuma pamatojumu, jo no ši raksta neko nevar saprast, kaut kāds informācijas mistrojums, kuru izlasot rodas sašutuma vilnis par ļauno «Fortum Jelgava». Pirms spriest par tarifu pamatotību būtu labi uzzināt arī «Fortum Jelgava» oficiālo skaidrojumu un sabiedriskā regulātora pārstāvju viedokli.

Runājot par apkures tarifiem kā tādiem, tie ir nesamērīgi augsti un tā tarifu celšana ir vērsta uz tiem maksātājiem, kam ir kaut kāda naudiņa un kas cenšas godrprātīgi tos rēķinus maksāt, tādējādi kompensējot uzņēmumam zaudējumus, kas rodas no nemaksātājiem. Tā kā par apkures pakalpojuma nodrošināšanu pilsētas teritorijā atbild pašvaldība, kurai iedzīvotājiem ir jānodrošina kvalitatīva pakalpojuma pieejamību, pie kam par saprātīgu maksu, tad pilsētas domei būtu beidzot jāsaprot, ka patreizējais apkures pakalpojuma sniedzējs nespēj šādu pakalpojumu piedāvāt, un jāmeklē alternatīvus risinājumus, piemēram, ieviešot pasākumus konkurences palielināšanai apkures pakalpojumu tirgū vai ierobežojot maksas apmērus, kurus par saviem pakalpojumiem drīkst pieprasīt apkures pakalpojuma sniedzējs.
Jāpiebilst, ka analizējot tarifu pamatotību ir jāņem vērā arī tas, ka iedzīvotāji ar saviem maksājumiem nevar sistemātiski kompensēt «Fortum Jelgava» invertīcijas jaunajos projektos. Tikko uzbūvēja koģenerācijas staciju (izmaksas protams ir iekļautas tarifos), nu plāno būvēt nākamo. Jautājums tāds, vai pilsētniekiem to vajag ?

pirms 9 gadiem, 2011.07.21 09:43

dakne

Un ko viņi panāks ar tarifu celšanu- būs vēl vairāk cilvāku kas nespēs samaksāt un vairāk parādnieku.

pirms 9 gadiem, 2011.07.21 08:38

d

nav ko-nost ar fortum un sioltumu- sildisimies tikkai ar elektribu un maksasim vienam devejam nevs diviem

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 15:38

direktors

Lūdzu manai mājai apkuri vairs nekad nepieslēgt !!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 14:18

Greex

Pirms kāda gada tika solīts, ka līdz ar jaunas koģenerācijas stacijas nodošanu ekspluatācijā siltuma tarifi samazināsies, jo paralēli siltumam tikšot vēl ražota arī elektrība. Tātad somu kantoris mūs kārtējo reizi grib piedi...piemānīt.

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 12:57

Ivars Jakovļevs

balsojiet pa manu partiju, un starpnieki uz apkuri tiks izdzīti ar negodu!

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 12:26

raf

Istenībā nav jau jēgas no pāris komentāriem jaiet un jātaisa protests,protams tie kas grib tie var maksāt dubultā,patiešām nesaprotu kadēļ jāmaksa tiem kas godīgi visu laiku maksā tekošos reiķinus.

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 12:14

Ilze

Jau taa jelgavnieki par siltumu maksaa vairaak nekaa citur Latvijaa. Vai nevajadzeetu riikot protesta akciju?

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 12:11

Com

Kolosāli! Tā tik turpināt! Paldies domei, kas pieļāva šo asinssūcēju uzmešanos uz iedzīvotāju kakla! Vienreiz visi varētu vienoties nemaksāt, un pāris mēnešu laikā šie somu izdzimteņi nosprāgtu!!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 12:07

Ivars Jakovļevs

jā, jā- jāceļ siltumu tarifa cenas- lai tie bauri apsprāgst ziemā no aukstuma !

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 11:46

perda

Nu, protams, ja jau reiz lems, tad izlems par labu Fortum! Viennozīmīgi!

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 11:32

re

Pareizi, sen bija laiks vēl pacelt cenu, lai piebeigtu tos nekauņas, kas vēl mēģina ko maksāt!

pirms 9 gadiem, 2011.07.20 11:25

Citas ziņas