Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lūdz LIAA atcelt lēmumu par ES finansējuma līdzekļu atmaksu par gaisa tuneli Jelgavā 2

Uzņēmums «Gaisa sporta sertifikācijas centrs» lūdzis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) atcelt lēmumu par Eiropas Savienības (ES) finansējuma līdzekļu 1,35 miljonu latu apmērā atmaksu, aģentūrai BNS pastāstīja LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vineta Vilistere-Lāce.

Viņa klāstīja, ka LIAA ir saņēmusi «Gaisa sporta sertifikācijas centra» lūgumu atcelt administratīvo aktu par ES līdzekļu atmaksu. «Saistībā ar to, ka LIAA šadu lēmumu nevar pieņemt, uzņēmuma lūgums ir nosūtīts Ekonomikas ministrijai (EM), kas arī pieņems lēmumu,» sacīja Vilistere-Lāce.EM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena aģentūrai BNS apliecināja, ka ministrija ir saņēmusi «Gaisa sporta sertifikācijas centra» lūgumu.«Uzņēmuma iesniegumu EM speciālisti izvērtētē un likumā noteiktajā laikā sniegs nolēmumu,» viņa teica.Aģentūra BNS jau vēstīja, ka marta sākumā LIAA uzņēmumam nosūtīja lēmumu, kurā noteikts, ka «Gaisa sporta sertifikācijas centram» dots viens mēnesis laika, lai atmaksātu 1,35 miljonus latu par 2004.-2006.gada ES fondu plānošanas periodā pieteikto projektu - gaisa sporta sertifikācijas centra izveidi Jelgavā. Savukārt, ja mēneša laikā šī summa netiek atmaksāta, notiek piespiedu izpilde.Lēmums par līdzekļu atmaksu mēneša laikā tika nosūtīts, jo uzņēmums uz iepriekš LIAA nosūtīto vēstuli par ES finansējuma līdzekļu atmaksāšanu vai parāda atmaksas grafika izstrādāšanu neatbildēja.Ziņots arī, ka Finanšu ministrija (FM) uzdevusi LIAA atgūt ES finansējumu no uzņēmuma «Gaisa sporta sertifikācijas centrs». Finanšu ministra preses sekretārs Aleksis Jarockis aģentūrai BNS iepriekš teica, ka FM saņēmusi pārbaudītu un pārliecinošu informāciju par «Gaisa sporta sertifikācijas centra» projektu Jelgavā, ka tā saimnieciskā darbība netiek un nākotnē nevar tikt pilnībā nodrošināta, projektā noteiktie mērķi nav un nevar tikt sasniegti, kā arī projekta īstenotāju piedāvātais risinājums projekta glābšanai nevar tikt atbalstīts. Turklāt šis ir viens no retajiem gadījumiem, kad valsts ekonomiskā lejupslīde nav bijusi pamats projekta saimnieciskās darbības nenodrošināšanai.Projekta «Gaisa sporta sertifikācijas centra izveide Jelgavā» kopējās izmaksas bija 2,07 miljoni latu, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums - 720 tūkstoši latu, valsts budžeta finansējums - 620 tūkstoši latu un privātais finansējums - 730 tūkstoši latu. Projekta īstenotājiem valstij jāatmaksā pilns projekta īstenošanas laikā saņemtais līdzfinansējums - 1,35 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

111

Kapec tik lielu naudu janoraksta,japrasa atpakal,jo nekas Taja tuneli Jelgava-Lielupes krasta nenotiek,
Laikam javac parakstus un jagriezas KNAB-A.Jo talak braucam jo mazak mums paliek!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.04.08 19:39

RIX

Lielas aizdomas, ka sprunguļus riteņos paši sev salikuši projekta autori. Vajadzēja startēt ar citas tēmas projektu (nevis tādu, kas paredz tikai mācības un sertificēšanu), piemēram, izklaides iespējas iedzīvotājiem un tūristiem arī ziemas periodā (ko nenodrošina Sigulda). Tad arī rezultāti būtu. To, ka tunelis strādā, Jelgavā dzirdējuši daudzi. Diemžēl tuvējām mājām tas varētu būt par skaļu, bet ir taču risinājumi arī skaņas izolācijai. Kaut kā neizskatās, ka piķis ļaunprātīgi izsaimniekots. Varbūt dažus tūkstošus džeki notrallināja, bet pa lielam būve ir gatava un darbojas. Savukārt LIAA Ozola plānprātība jau vairākkārt manīta, viņa zināšanas neatbilst amatam.

pirms 9 gadiem, 2011.04.08 18:21

Citas ziņas