Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Lursoft»: uzņēmumiem izvēlas patriotiskus nosaukumus

«Lursoft» apkopojis datus par to, cik patriotiski ir Latvijas uzņēmēji, izvēloties savu uzņēmumu nosaukumus. Arī Jelgavā un novados atrodami uzņēmumi, kuros ir valstisku piederību paliecinoši vārdi, kā arī citi, kas liecina par īpašnieku patriotismu.

Vārds «Latvija» uzņēmumu un organizāciju nosaukumos tiek izvēlēts itin bieži, par ko arī liecina apkopotie dati – kopumā datu bāzēs atrodami 675 uzņēmumi un organizācijas, kuru nosaukumos būtu minēts šis vārds. Savukārt nosaukumos vēl populārāks ir valsts starptautiskais nosaukums «Latvia» – kopumā reģistrēti 1062 uzņēmumi un organizācijas. «Lursoft» pārstāve Indra Jansone informē, ka vārds «Latvia» iekļauts tādu Jelgavas novada uzņēmumu nosaukumos, kā «Scandagra Latvia», «Bio Diesel Latvia», «Moto Tours Latvia», savukārt Jelgavā reģistrēti uzņēmumi «Betcons Latvia», «Latero Latvia», «IFI Latvia». Vārds «Latvija» arī iekļauts Jelgavā reģistrētu uzņēmumu nosaukumos, piemēram, «Fest Forest Latvija». Tāpat arī reģistrētas vairākas organizācijas - Latvijas «Mazda» klubs, Latvijas Dūlu apvienība, Latvijas Taksometru arodbiedrība, Latvijas Jauno zemnieku klubs.Vārds «latviešu» visā valstī minēts 79 nosaukumos, savukārt «latvietis» – divos. Piemēram, Jelgavā reģistrētas trīs biedrības, kurās būtu vārds «latviešu», proti, Zemgales Latviešu strēlnieku biedrība, Jelgavas Latviešu biedrība un Pasaules latviešu daudzbērnu ģimeņu asociācijas «Dēkla» Jelgavas biedrība.Nereti uzņēmumu nosaukumos tiek ietverts arī viena no latviešiem svarīgākā simbola – ausekļa – vārds. Proti, kopumā datu bāzēs atrodami 88 uzņēmumi un organizācijas, kuros būtu pieminēts šis simbols, informē I.Jansone. Jelgavas novada Svētē reģistrēts A. Gailuma individuālais uzņēmums «Auseklis», savukārt Vilces pagastā darbojas Zaķa Vilces pagasta zemnieku saimniecība «Ausekļi».

Pievieno komentāru

Citas ziņas