Mančinskis: baumas sākās jau pagājušajā nedēļā; vislielākā ažiotāža Ventspilī un Jelgavā 11

Baumas par «Swedbank» sākās jau pagājušajā nedēļā un vislielākā ažiotāža bija novērota Ventspilī un Jelgavā, pirmdien intervijā LNT raidījumam «900 sekundes»  teica «Swedbank» vadītājs Latvijā Māris Mančinskis.

«Dažāda veida baumas sākas jau pagājušajā nedēļā, bet tās bija relatīvi nenopietnas. Tās pastiprinājās sestdienas otrajā pusē atsevišķos reģionos un svētdien pēc pulksten 15.00 cilvēki saka aktīvi uz to reaģēt,»  stāstīja Mančinskis. Viņš piebilda, ka ažiotāža visspēcīgākā bija Zemgalē - Jelgavā un Ventspilī.Viņš uzsvēra, ka no tiesībsargājošajām iestādēm tiek sagaidīts, ka tiks identificēti baumu avoti un attiecīgi reaģēts.Mančinskis pastāstīja, ka baumas bijušas gan par to, ka nestrādā «Swedbank» bankomāti Zviedrijā, filiāles Igaunijā, kā arī bankas vadība ir aizturēta. «Šobrīd mēs mēģinām identificēt, kas tās ir par baumām, taču tās grūti klasificēt. Viens cilvēks saka, ka nestrādā bankomāti Zviedrijā, tāda fakta nav. Otrs saka, ka Igaunijā kaut kas nestrādā. Tāpat izplatīta informācija, ka bankas vadība ir aizturēta - arī nekas tāds nav,» klāstīja Mančinskis.Aģentūra BNS jau vēstīja, ka no piektdienas, 9.decembra, «Swedbank» klienti pastiprināti izņem naudu no bankas, reaģējot uz baumām par bankas darbības problēmām Zviedrijā un Igaunijā. Arī svētdien pie «Swedbank» bankomātiem izveidojās garas rindas daudzās Latvijas vietās. Svētdienas vakarā daudzos bankomātos nauda vairs nebija pieejama.Bankas preses sekretāre Kristīne Jakubovska iepriekš uzsvēra, ka banka emocionalitātei atbild ar racionalitāti - piepilda bankomātus un aktīvi strādā filiālēs, lai sniegtu cilvēkiem tos pakalpojumus, kurus viņi vēlas saņemt. Viņa arī uzsvēra, ka runām par «Swedbank» darbību Zviedrijā un Igaunijā, kas izplatās Latvijā, nav pamata un banka Zviedrijā, kā arī  Igaunijā, strādā kā parasti.«Swedbank» stabilitāti apliecināja arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētājas vietnieks Jānis Brazovskis, kā arī Zviedrijas banku uzraudzības institūcijas pārstāvis Uldis Cērps. Pēc viņa teiktā, visas četras lielās sistēmiski svarīgās Zviedrijas bankas, tostarp «Swedbank», ir pietiekami labi kapitalizētas un to finanšu stāvoklis ir stabils.«Sistēmiski svarīgās bankas Zviedrijā tiek atbilstoši uzraudzītas, to kapitāla situācija ir atbilstoša,» viņš sacīja, uzsverot, ka «Swedbank» ir stabila banka un spēj tikt galā ar vēl smagāku ekonomisko situāciju, nekā pašlaik ir Zviedrijā.Pēc aktīvu apmēra «Swedbank» ir lielākā banka Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

teķis

kā tad citādi, JELGAVA un VENTSPILS ir ZZS centri.

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 21:57

he

Izskatās, ka būs krimināllieta:

Zviedrijas bankas "Swedbank" akciju cena "Nasdaq OMX Nordic" biržā pirmdienas rīta sesijā sākusies ar lejupslīdi.

Biržas atvēršanas brīdī akciju cena bija 88,3 kronas, bet pirmajās desmit minūtēs akciju cena nokritās par aptuveni 2,5%.

Piektdienas tirdzniecības sesijas noslēgumā "Swedbank" akciju cena bija pieaugusi par aptuveni pusprocentu.

Ja Caune tajā piedalījās, tad šim būs pasmagi...

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 11:04

Vēsu prātu!!!

Hm! Cienījamie Jelgavas novada domes darbinieki! Vai tad tas tiešām ir patiesība, ka Jūsu šefs zvanīja Andrjuham un pats prātam neaptveramākais - lika no SW-K pārskaitīt pašvaldības naudu uz VK???????? Vāāāāāuuuuu!!!!!! :) Nu, ja tas tiesa, tad Jums tiešām ir "paveicies" ar šefu!!! Šī ziņa jau vakar vakarā parādījās komentos, bet to uzvērām par bulšicu... Un, ja vēl mučuki "pielēja eļļai uguni"... Mjāāā... Ne velti Masu medijos teikts, ka vislielākā ažiotāža bijusi Jelgavā un Ventspilī. Tad re, kur tie vainīgie - Zieda un JPP... ;) Ceram, Drošības policijai nebūs nekur tālu jāmeklē! ;)

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 10:33

LEJA

Venstpilī cilvēki sākuši lielā vairumā iepirkt ..ventus.. ,Jelgavā pirms Ziemas svētkiem tiks laisti apgrozībā ..rāviņi.. cilvēki grib apmainīt pret latiem

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 10:09

ZB

to - to Ministry of Truth 09:54:07

Es tev piekrītu, bet, man domāt, ka "Ministry of Truth" savā komentārā neaizstāv sazvērestības teorijas un meļus, bet gan norāda uz iespēju, ka tiešām varbūt Caune ar Rāviņu ir vainīgie šajā ažiotāžā. Un varbūt tiešām Drošības policijai derētu viņus pavētīt... ;)

Jo ne velti lielākā ažiotāža piedzīvota Ventspilī un Jelgavā, kas ļoti iespējams norāda uz ZZS-iešu iniciatīvu un stulbumu... :)

Ek, ka derētu, ka šiem uzliek tos rokudzelžus. :)

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 10:03

DP

Tad mož Caune, Rāviņš un Jelgavas municipāļi ir tie, kam Drošības policija uzliks rokudzelžus???
Es tad justos pacilāts. :DDDDD

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 09:55

to Ministry of Truth 12.12.2011. 09:50:53

Tāpēc ka Caune ir stulbenis, ko viņš jau pierādījis vairākkārt... :DDDDDD

Man gan radi, gan draugi dzīvo un strādā Zviedrijā. Nebija tur nekādas grūtības - ne ar bankomātiem, ne ar nodaļām. Nav ko te d**st un izdomāt sazvērēstības teorijas meļu un baumotāju aizstāvībai!

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 09:54

Ministry of Truth

Pajautājiet resnajam kuilim Caunem, kāpēc viņš no Zviedrijas zvanīja Rāviņam, sakot, ka visi bankomāti slēgti?
Kāpēc viņš deva rīkojumu sestdien pārskaitīt visu pašvaldības naudu uz valsts kasi?
Kāpēc muņi izplatīja šis baumas pa visu pilsētu un visi kā sapirdušies stāvēja pie bankomātiem?

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 09:50

Doks

nja, diezgan liela lētticība un stulbums noticēt šādām baumām, laikā, kad Swedbank globāli paaugstina kredītreitingu, kad ASV miljardieri fondus no dažām ASV bankām pārnes uz Swedbank, kad visos pasaules medijos Swedbank, SEB un Nordea paziņo, kā Eiropā drošākās bankas (kuras pat eiro valūtas probzas neapdraud)...
Un nevajag te salīdzinājumus ar Krājbanku, kurai vēl pirms Latvijas probzām jau divas nedēļas iepriekš runāja par īpašnieku Snoras bank probzām, kur bija pilnīgi cita priekšvēsture.
Bet kaut kā mani neizbrīna fakts, ka ZZS "citadeles" jelgavnieki unn ventspilnieki izrādījušies starp lētticīgākajiem visā valstī! :DDDD Jau n-tops gadus vēlēšanu rezultātos redzams, ka daudziem jelgavniekiem ar attapību īsti neklapē... :)

to vesajam 12.12.2011. 08:47:10
šito "vienkāršo cilvēku" poavisam droši vajadzētu iebāzt cietumā, jo tāds "vienkāršais cilvēks", baumu palaidējs, ne vienai vien tantiņai radīja sirdslēkmi, piedevām, mūsu laime, ka "Swedbank" ir globāla banka ar 150 miljardiem rezervē. Ja šādu baumu izplatītu par vietēja mēroga banku, tas to banku var arī iznīcināt, un tad šis baumotājs neatšķiras no zagļa... Vnk tikai stulbenim var ienākt prātā aizstāvēt šādu baumotāju.

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 09:46

karstais

katram ir tiesības izvērtēt, kurā bankā vai zeķē vēlas turēt naudu. Pats vilks teica-domājiet, kurai " zeķei" uzticēties! Un man vienalga ko dara kaimiņš, es vienkārši nolēmu nomainīt zeķi.

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 08:59

Vēsu prātu!!!

Ļoti ceram, ka banka šim visam, Bratvas žargonā - "ierubīs atvetku", papildus notiekošajam noalgos labus Drošības policijas speciālistus, izķers un attiecīgi sodīs vainīgos "baumīzerus".
Krimināllikuma 89.pants "Kaitniecība" šajā sakarā "saka": "Par darbību vai bezdarbību, kas vērsta uz finanšu sistēmas, rūpniecības, transporta, lauksaimniecības, tirdzniecības vai citu tautsaimniecības nozaru, kā arī iestāžu vai organizāciju darbības graušanu nolūkā kaitēt Latvijas Republikai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu". Tas trakums, kas vakar bija novērojams Jelgavā, tas nav normāli.... Kad krieviski runājošie babulīši pie Unibankas bankomātiem (jo Swedbankas jau bija kirdih un ciet) dzēra drapes, gumzījās rindā un mēģināja izķekselēt pēdējos pensijas latiņus... Skumji!!!

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 08:31

Citas ziņas