Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā piecos mēnešos par 0,9% lielāks nekā pirms gada

Latvijas mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums šogad pirmajos piecos mēnešos salīdzināmās cenās palielinājies par 0,9% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, aģentūra BNS uzzināja Centrālajā statistikas pārvaldē.

Tās dati atklāj, ka 2011.gada pirmajos piecos mēnešos salīdzinājumā ar 2010.gada attiecīgo laika periodu pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums sarucis par 1,5%, nepārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos (bez auto degvielas mazumtirdzniecības) apgrozījuma kāpums bijis par 7,7%, bet auto degvielas mazumtirdzniecībā bijis kritums par 11,5%.Statistikas pārvaldes dati liecina, ka automobiļu un motociklu tirdzniecībā apgrozījums šogad piecos mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem pieciem  mēnešiem pieaudzis par 58,7%.Pārvaldē informēja, ka šogad maijā, salīdzinot ar 2010.gada maiju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājies par 0,7%. Pārdošanas apmēru samazinājums bijis pārtikas preču grupā ‒ par 1,4%, nepārtikas preču tirdzniecībā pārdošanas apmēri palielinājušies par 1,7%, bet bez auto degvielas mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 7,3%.Salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, mazumtirdzniecības apmērs faktiskajās cenās (neņemot vērā kalendāra dienu un cenu ietekmi) pieaudzis par 6,9%.2011.gada maijā, salīdzinot ar aprīli, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums pieaudzis par 2%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības uzņēmumos apgrozījums sarucis par 0,5%, bet nepārtikas preču pārdošanas apmēri pieauguši par 3,3%.Mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums (neņemot vērā sezonalitāti un cenu ietekmi) faktiskajās cenās maijā, salīdzinot ar aprīli, ir pieaudzis par 7,5%.

Pievieno komentāru

Citas ziņas