Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Mego»: Nopērkot «Iki», tiks stiprinātas vietējā uzņēmuma pozīcijas tirgū 5

Konkurences padomes (KP) pieņemtais lēmums atļaut SIA "Mego" un SIA "Palink" apvienošanos stiprinās vietējā uzņēmuma pozīcijas pārtikas mazumtirdzniecības tirgū, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina "Mego" valdes locekle Irēna Hupenija.

"KP lēmums apstiprina, ka paredzētā "Mego" darbības paplašināšanās atbilst visiem Konkurences likuma nosacījumiem, un, neapšaubāmi, šāds darījums stiprina vietējā uzņēmuma pozīcijas pārtikas mazumtirdzniecības tirgū. "Mego" darbības paplašināšanās ir arī laba ziņa patērētajiem, jo tiem pavērsies plašākas iespējas iepirkties iecienītā zīmola veikalos," norādīja Hupenija.

Tāpat viņa uzsvēra, ka pozitīvā lēmuma saņemšana ir tikai pirmais solis "Palink" daļu iegādes darījumā. Patlaban abas puses turpina veikt pārējās darbības, kas paredzētas pirkuma līgumā apvienošanās pabeigšanai.

Kā ziņots, 26.februārī KP paziņoja, ka pieņēmusi lēmumu atļaut SIA "Mego" iegādāties 100% "Palink" kapitāla daļu un tādējādi iegūt savā īpašumā "Iki" veikalu tīklu. KP lēma atļaut apvienošanos, jo tās rezultātā būtiski nesamazināsies konkurence un neizveidosies dominējošais stāvoklis nedz ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgū lielveikalu vidē pilsētās, kurās darbojas "Mego" un "Iki" veikali, nedz Latvijas ikdienas patēriņa preču iepirkuma tirgū.

Lēmumā KP norāda, ka "Mego" un "Palink" kopējā tirgus daļa Latvijā ir mazāka par 10%, turklāt pilsētās, kurās darbojas abu uzņēmumu veikali (Rīgā, Jūrmalā, Ventspilī, Liepājā), tiem pastāv spēcīga konkurence un darbojas arī konkurenti ar ievērojami lielāku tirgus daļu - SIA "Rimi Latvia" un SIA "Maxima Latvija".

Pēc darījuma apstiprināšanas 51 mazumtirdzniecības veikals, kurš darbojas zem "Iki" zīmola un pieder "Palink", turpmāk darbosies zem "Mego" zīmola.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs prognozēja, ka darījuma summa varētu būt mērāma 10-25 miljonu eiro apmērā.

SIA "Palink", kas pārstāv veikalu ķēdi "Iki", ir viens no pieciem lielākajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā. Kā UAB "Palink" meitasuzņēmums SIA "Palink" Latvijā darbojas deviņus gadus. 2013.gadā uzņēmums pārvaldīja 51 veikalu un nodrošināja vairāk nekā 900 darba vietu.

SIA "Mego" ir viens no lielākajiem mazumtirgotājiem, kurš Latvijā darbojas jau kopš 1999.gada, un SIA "Mego" pieder 36 veikali, kuros strādā vairāk nekā 600 darbinieki. Veikali atrodas dažādās Latvijas pilsētās - Rīgā, Aizkrauklē, Baldonē, Bauskā, Brocēnos, Cēsīs, Jēkabpilī, Jūrmalā, Sauriešos, Liepājā, Talsos, Tukumā, Valkā un Ventspilī. Zem ''Mego'' zīmola kopumā Latvijā darbojas 53 veikali.

SIA "Palink" dibināta 2003.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 85,37 miljoni eiro. Kopš 2008.gada SIA "Palink" lielākā akcionāre ir Vācijas, Beļģijas, Francijas, Itālijas un Šveices tirgotāju savienība "Coopernic", kas ir otra lielākā pārtikas produktu mazumtirdzniecības organizācija Eiropā.

"Palink" zaudējumi 2012.gadā palielinājušies par 43% - no 2,34 miljoniem eiro 2011.gadā līdz 17,73 miljoniem eiro 2012.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma apgrozījums 2012.gadā bijis 95,22 miljoni eiro, kas ir 9% samazinājums salīdzinājumā ar 104,65 miljonu apgrozījumu 2011.gadā.

Uzņēmuma "Mego" zaudējumi 2012.gadā bijuši 480 077 eiro. 2011.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 428 634 eiro, bet par 9,8% sarucis uzņēmuma apgrozījums - no 50,37 miljoniem eiro 2011.gadā līdz 50,42 miljoniem eiro 2012.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

SIA "Mego" dibināta 1999.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,99 miljoni eiro. "Mego" īpašnieki ir Mihails Uļmans - 62%, Viktors Karbanovs - 18%, Aleksandrs Morozs - 10% un Grigorijs Vovks - 10%.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Uļmans,Karbanovs,Morozs,Vovks,

kas šeit vēl piebilstams....

pirms 5 gadiem, 2014.03.01 13:02

pirmajam

Ja būtu Ozoliņš, Liepiņš un Ločmelis, kas būtu citādāk?

pirms 5 gadiem, 2014.03.03 07:34

Citas ziņas