Naftas cenas samazinās pēc rekordu saasniegšanas

Singapūra, 13.sept., LETA--AFP. Jēlnaftas cenas ceturtdien Āzijas tirgū samazinājās pēc jaunu rekordu sasniegšanas sakarā ar bažām par ASV piegādēm un draudošo viesuļvētru.

Pulksten 10.35 (pulksten 5.35 pēc Latvijas laika) Ņujorkas biržā lielākoties tirgotā nafta - vieglā jēlnafta oktobra piegādēm Āzijas tirgū nokritās līdz 79,66 dolāriem (40,39 latiem) par barelu.ASV biržās trešdienas vakarā vieglā jēlnafta maksāja 79,91 ASV dolāru (40,51 latiem) pēc dienas laikā sasniegtā visu laiku augstākā līmeņa - 80,18 dolāriem (40,65 latiem) par barelu.

Naftas cenu celšanās sekoja ziņām par naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC plānoto naftas ieguves apjoma palielinājumu, kas izrādījies mazāks par iepriekš prognozēto.

Savukārt Londonas biržā "Brent" jēlnaftas cena nākamā mēneša piegādēm trešdien dienas beigās nostabilizējās pie 77,62 dolāriem (39,35 latus) par barelu.

Naftas cenu pieaugumu veicināja ASV Enerģētikas informācijas aģentūras (EIA) paziņojums, ka ASV jēlnaftas krājumi pagājušajā nedēļā samazinājušies par 7,1 miljonu barelu, kas ir straujāk par analītiķu iepriekš prognozēto samazinājumu 2,4 miljonu barelu apmērā.

Cenas ietekmē arī ziņas par tropiskās vētras "Humberto" veidošanos Atlantijas okeānā.

Savukārt otrdien Vīnē notikušajā sanāksmē OPEC pārstāvji vienojās no šā gada 1.novembra palielināt naftas ieguves apjomu par 500 000 barelu dienā, tādējādi cenšoties mazināt naftas patērētājvalstu bažas par augsto naftas cenu ietekmi uz ekonomisko situāciju un globālo naftas krājumu mazināšanos.

Eksperti uzskata, ka OPEC lēmums nav bijis pietiekams, lai kardināli mainītu situāciju tirgū.

Analītiķi norāda, ka jēlnaftas cenas saglabāsies virs 75 dolāriem par barelu sakarā ar ierobežotajiem ASV energoresursu krājumiem un Atlantijas okeāna viesuļvētru sezonu, kas septembrī parasti sasniedz lielāko intensitāti.

Pievieno komentāru

Citas ziņas