Naftas cenas sasniedz kārtējo rekordu

Londona, 14.sept., LETA--AFP. ASV vieglās jēlnaftas cena oktobra piegādēm ceturtdien kārtējo reizi sasniedza rekordaugstu līmeni - 80,20 dolārus (40,66 latus) par barelu, un tas galvenokārt skaidrojams ar pieaugošajām bažām par viesuļvētru negatīvo ietekmi uz naftas ieguvi Meksikas līcī.

Tādējādi naftas cenas nedaudz pārsniegušas trešdien sasniegto 80,18 dolāru (40,65 latu) par barelu rekordu.Cenu palielināšanas skaidrojama ar to, ka ASV tika slēgtas vairākas ASV naftas pārstrādes rūpnīcas, kas atradās viesuļvētras "Humberto" ceļā.

Naftas cenu pieaugumu pēdējo dažu dienu laikā veicināja arī ASV jēlnaftas krājumu samazināšanās, kas sekoja ziņām par naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC plānoto naftas ieguves apjoma palielinājumu, kas izrādījies mazāks par iepriekš prognozēto.

Savukārt Londonas biržā "Brent" jēlnaftas cena ceturtdien veidoja 77,86 dolārus (39,48 latus). Visu laiku augstāko līmeni - 78,4 dolārus (39,75 latus) par barelu - "Brent" jēlnaftas cena sasniedza pagājušā gada vasarā.

Savukārt naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC jēlnaftas groza cena trešdien sasniegusi visu laiku augstāko līmeni - 74,21 dolāru (37,62 latus) par barelu.

Tādējādi OPEC naftas groza cena pārsniegusi iepriekšējo 73,67 dolāru (37,35 latu) par barelu rekordu, kas tika sasniegts šā gada 20.jūlijā.

Pievieno komentāru

Citas ziņas