Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Nekā Personīga»: finanšu piramīdu veidotāji vēlas dibināt biedrību «MMM 2011 Klubs» 1

Uzņēmuma reģistrā (UR) iesniegts pieteikums dibināt jaunu biedrību – «MMM 2011 Klubs», kuras mērķis būs nodarboties ar finanšu piramīdu popularizēšanu, svētdien vēstī ziņo TV3 raidījums «Nekā Personīga».

Tāpat raidījums atzīmē, ka valsts iestādes ir bezspēcīgas, lai atteiktu minētās organizācijas reģistrēšanu.Raidījums informē, ka pieteikuma par biedrības dibināšanu iesniedzēji ir Krievijas iedzīvotāja Sergeja Mavrodi, kurš kļuva slavens 90.gados, kad viņa firma MMM radīja finanšu piramīdu pēc kuras sabrukšanas naudu pazaudēja 25 miljoni Krievijas iedzīvotāju, sekotāji. Tāpat raidījums atgādina, ka Mavrodi notiesāja, bet pirms gada viņš atgriezās, lai veidot jaunas shēmas. Šoreiz shēmas ir virtuālas – naudas operācijas notiek internetā.  Pēc raidījuma ziņotā, kā topošās biedrības juridiskā adrese norādīts dzīvoklis Rīgas pievārtes ciematā Skultē un norādītajā adresē raidījums sastapis Maksimu Lavrovu, kurš sevi dēvējis par biedrības dibinātāju pārstāvi un pastāstījis, ka tuvākajās dienās būs gatavs arī birojs Marijas ielā 2a.Viņš arī sacījis, ka pagaidām Latvijā MMM esot ap 100 klientu un norādījis, ka šoreiz piramīda nesabrukšot, bet, ja tomēr sabruks, neviens par pazaudēto naudu neatbildēs.Vienlaikus raidījums arī ziņo, ka šāda morāle nešķiet pieņemama UR, kas biedrības «MMM 2011 Klubs» reģistrēšanu atlicis līdz 16.aprīlim.Valsts galvenais notārs Ringolds Balodis uzskata, ka biedrības dibinātājiem ir labi padomdevēji. Latvijas likumi ļauj biedrības organizēt ikvienam pilsonim. Pat ja biedrība sola veidot finanšu piramīdas, tās reģistrāciju atteikt nevar. «Likumā konkrēti mēs paši neatradām konkrētu pantu, kas mums ļautu aizliegt reģistrēt,» skaidroja Balodis.UR uzskata, ka biedrības dibināšanas dokumenti cilvēkiem no MMM vajadzīgi, lai pārliecinātu klientus uzticēties valsts līmenī atzītai biedrībai. Lai atrastu argumentus reģistrāciju atteikt, Balodis padomu lūdzis Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK), klāstīja raidījums.«Krimināllikumā šobrīd nav pants par finanšu piramīdu veidošanu,» sacīja FKTK priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.Par nepilnībām likumos bijis pārsteigts arī finanšu ministrs Andris Vilks. «Likumi, protams, ir prioritāri, bet jāsaprot, ja šāds caurums rodas, tad likumdevējam acīmredzot pēc iespējas ātrāk ir [tas] jāaiztaisa ciet,» sacīja Vilks.Aģentūra BNS jau vēstīja, ka FKTK decembra beigās ziņoja par kompānijas «MMM-2011» nelicencētu pakalpojumu sniegšanu Latvijā un aicināja iedzīvotājus atturēties no sadarbības ar nelicencētu pakalpojumu sniedzēju. «MMM-2011» nelicencēto pakalpojumu reklāmu izvietojis Latvijas teritorijā, tostarp sabiedriskā transporta līdzekļos, aicinot Latvijas iedzīvotājus ieguldīt naudas līdzekļus šajā uzņēmumā.FKTK atgādināja, ka nelicencēti komersanti netiek valstiski uzraudzīti un ieguldītāju intereses tādējādi netiek aizsargātas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Garais Ī

Kļūdiņa! Izlabojiet, lūdzu, uz "Nekā Personīga".

pirms 7 gadiem, 2012.03.11 22:42

Citas ziņas