Nekustamā īpašums tirgus «sastindzis» 4

Iespējams, nekustamā īpašuma tirgus jau sasniedzis savu zemāko punktu un sastings tajā vēl ilgi - prognozē nozares speciālisti. Darījumi nenotiek mēnešiem ilgi, pārdevēji paši atrod pircējus, neizmantojot mākleru pakalpojumus, tāpēc daži uzņēmumi spiesti slēgt birojus. Lielo firmu nodaļas un filiāles, samazinoties konkurencei, Jelgavā vēl cer noturēties.

Tomēr daži no lielajiem tirgus spēlētājiem mūsu pilsētu jau ir pametuši. Nekustamā īpašuma kompānijas «Rīgas namu fondi» bijušais direktors Artūrs Šveide «Ziņām» pastāstīja, ka tirgus situācijas dēļ firmas filiāle Jelgavā slēgta jau pagājušā gada vasarā.«Nekustamie īpašumi ir kļuvuši patiešām nekustami. Vairākus mēnešus, pat pusgadu Jelgavā netika noslēgts neviens darījums. Bijām diezgan pacietīgi, izmēģinājām dažādus citus variantus, tomēr nolēmām, ka filiāle jāslēdz,» atceras toreizējais uzņēmuma vadītājs. Viņš nepiekrīt nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» vadības paustajām prognozēm, ka šā gada septembrī oktobrī nekustamo īpašumu tirgus sasniegs savu zemāko punktu, kam jau novembrī sekos tirgus atgriešanās uz izaugsmes ceļa.SIA «Arco Real Estate» Jelgavas filiāles vadītāja Kristīne Rimševica atzīst, ka starpniecībā tirgus ir apstājies un pēdējā gada laikā uzņēmums Jelgavā vairāk nodarbojas ar nekustamo īpašumu vērtēšanu, taču nevienu brīdi neesot apsvērta iespēja iet prom no mūsu pilsētas. Savukārt dzīvokļu tirgus patlaban attīstoties viļņveidīgi un neesot prognozējams.Savukārt nekustamo īpašumu kompānijas «Latio» Jelgavas nodaļas mākleris Viktors Svirkovskis zināja sacīt, ka patlaban pārdošanā nonāk «AmCredit» klientiem «atņemtie» dzīvokļi.Plašāku materiālu par situāciju nekustamo īpašumu tirgū lasiet ceturtdienas, 16.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Mākleris

Kamēr tirgus ir sastindzis, labi mākleri atpūšas, slikti bankrotē.

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 08:18

skolotaja

Mākleriem jāpārkvalificē par atslēdzniekiem,nevis gudrot sazin ko, par nekustamo īpašumu tirgus vērtību!

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 20:37

Misters X

Kundziņ vai kundzīte - kāpēc tev liekas, ka esi tiesīgs norādīt kādam ar ko viņam nodarboties?
Dari savu darāmo un nedzesē velti muti.
Nav šodien 10 darījumi mēnesī, taču nav arī tā, ka nav nemaz.

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 16:40

micro

ar tukšām cerībām šodien ģimeni nepabarosi. Varbūt beidzot ir laiks visiem tiem mākleriem nodarboties ar to, kas reālu pievienoto vērtību rada?

pirms 11 gadiem, 2009.07.15 16:20

Citas ziņas