No nākamās nedēļas Jelgavā un citur sāks fiksēt preču cenas 4

Pirms eiro ieviešanas īstenotā patēriņa cenu monitoringa laikā cenu pierakstu veiks 93 precēm un 32 pakalpojumiem tirdzniecības vietās Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā, Liepājā un Ventspilī, šodien žurnālistus informēja monitoringa veicēja SIA «Aptauju centrs» vadītājs Andris Avotiņš.

Cenu monitoringa laikā reizi mēnesī plānots novērot un fiksēt cenas maizes un labības izstrādājumiem, gaļai, zivīm un to izstrādājumiem, augļiem, dārzeņiem, tējai, kafijai, atspirdzinošajiem un alkoholiskajiem dzērieniem, tabakas izstrādājumiem, mājokļa komunālajiem pakalpojumiem un remontam, medicīniskajiem produktiem, transporta pakalpojumiem, sakariem, presei, atsevišķiem izklaides pasākumu izdevumiem un citām precēm, tostarp ēdināšanas, finanšu, tūrisma, personīgās aprūpes un citiem pakalpojumiem.Patlaban ir noteikts konkrēts novērojamo preču un pakalpojumu saraksts. Monitorings tiek sākts šodien, un pēc pirmā cenu pieraksta monitoringa veicējs tiksies ar Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem, lai nepieciešamības gadījumā precizētu šo sarakstu, piemēram, gadījumā, ja kāds no produktiem nebūs pieejams konkrētajos veikalos.Monitoringa metodoloģiju izstrādājusi Centrālā statistikas pārvalde sadarbībā ar Latvijas Banku, tajā iekļauti veikalos plašāk sastopamie produkti.Monitoringa rezultāti tiks publicēti Ekonomikas ministrijas mājaslapā un mājaslapā eiro.lv. Plānots, ka pirmā cenu pieraksta rezultāti būs pieejami nākamnedēļ vai aiznākamnedēļ. Avotiņš gan atzina, ka pirmajā mēnesī būs tikai viena cena, bet cenu salīdzinājumu varēs redzēt turpmākajos mēnešos.Cenu monitoringu pēc uzvaras iepirkuma konkursā veiks «Aptauju centrs», kas par šo pakalpojumu saņems 39 765, 89 latus, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Šodien ar uzņēmumu noslēgts līgums. «Aptauju centra» piedāvājums atzīts par uzvarētāju, uzņēmuma piedāvājums atbilda noteiktajiem kritērijiem un bija ar viszemāko cenu.Monitoringa mērķis ir novērot cenu svārstības pirms eiro ieviešanas un tās laikā. Monitoringu plānots veikt šogad un 2014.gadā, šī pasākuma nodrošināšanai īstenojot divus publiskos iepirkumus, un tam atvēlēti kopā 93 564 lati.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Opā!

Kārtējā naudas izmešana... (savās kabatās iemešana)...

pirms 8 gadiem, 2013.01.28 11:33

ai

Nekas netika dzirdēts par konkursu-kas tā par firmu,kas uzreiz dabūja tādu Valsts naudu ????

pirms 8 gadiem, 2013.01.26 20:04

Toļiks

Kārtējā valsts naudas izšķērdēšana, jo nav MK noteikumu par mehānismu un pasākumiem kā apkaros šo cenu celšanu. Novērotājiem, protams, izdevīgi -nauda nāk, savukārt tautai pat santīmu nepieliek par dzīves dārdzības pieaugumu !

pirms 8 gadiem, 2013.01.26 09:47

Citas ziņas