Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Nordic Metalplast» vadība nav samaksājusi atlikušo algas parādu; streiku pagaidām neplāno 1

Ceļa apzīmējumu ražotājs SIA «Nordic Metalplast» strādniekiem nav samaksājis atlikušo jūlija algas parādu, ko uzņēmums bija apņēmies izdarīt 10.septembrī.

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS pārstāve Inga Cinīte aģentūru LETA informēja, ka atlikusī jūlija algas daļa laikus nav samaksāta, un saņemti tikai mutiski solījumi to tuvākajā laikā izdarīt.«Vakar, noskaidrojot, ka parāds nav samaksāts termiņā, arodbiedrībai izdevās sazināties ar vadību, kas solīja, ka nauda esot, un šodien viss tikšot samaksāts, taču šodien strādnieki vēl neko nesaņēma, un šodien mums atkal neizdodas atrast pilnvarotu personu, ar ko runāt,» informēja arodbiedrības pārstāve.Cinīte skaidroja, ka šajā situācijā nav paredzama streika atsākšana, jo tam ir šķēršļi normatīvos, un vispirms tiek plānots, ka tik rakstīts kolektīvais iesniegums Valsts darba inspekcijai (VDI), kā arī, visticamāk, tagad algas piedziņa varētu tikt īstenota tiesvedības ceļā.Kā ziņots, iepriekš notikušā beztermiņa streika pēdējā dienā, 30.augustā, parakstot vienošanos ar uzņēmuma vadību, ar strādnieku akceptu «Nordic Metalplast» atlikušā algas parāda nomaksa tika pārcelta no 5.septembra uz 10.septembri.Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS priekšsēdētāja vietnieks jurists Edvīns Krieviņš aģentūru LETA informēja, ka šī pārcelšana bija iepriekš saskaņota ar strādniekiem un tā bija daļa no viņu kompromisa pārrunās ar ražotnes vadītāju Eskviljo Martinandželi.Streika pēdējā dienā, 30.augustā, algas par jūliju strādniekiem tika pārskaitītas 50% apmērā. Sākotnēji atlikušo 50% termiņš bija 5.septembris, taču strādnieki nolēma piekāpties, ļaujot vadībai to atlikt līdz 10.septembrim, saprotot, ka streika laikā ražošana bija apstājusies un tas nenesa ienākumus uzņēmumam. Atlikumu izmaksāt 10.septembrī vadītājs apņēmās rakstveidā. Iepriekšējie algu parādi tika nomaksāti līdz streika beigām.Otrs kompromiss, kuru strādnieki akceptēja, bija piekāpšanās par konkrētiem soda procentiem par iekavētajām algām. Ja sākotnējo izmaksu kavējuma soda naudu procentu strādnieku kolektīvs prasīja lielāku, tad abas puses vienojās par 10% gadā par katru nokavēto dienu. «Arī tas ir vairāk nekā likumā paredzētie seši procenti,» piebilda Krieviņš.LETA jau ziņoja, ka 8.augustā SIA «Nordic Metalplast» rūpnīcā lielākā daļa strādnieku sāka beztermiņa streiku, taču ilgāku laiku uzņēmuma vadība uz to nereaģēja. Streiks tika sākts, jo uzņēmums regulāri kavējās ar darba algu izmaksu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas