Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Nordic Metalplast» vadītājs parakstījis vienošanos ar arodbiedrību, un jau šonakt ražotnē atsāksies darbs 2

Ceļa apzīmējumu ražotāja SIA «Nordic Metalplast» vadītājs Eskviljo Martinandželi šovakar parakstījis vienošanos ar arodbiedrību un streikojošā strādnieku kolektīva pārstāvjiem, līdz ar to darbinieki pārtrauks beztermiņa streiku un jau šonakt tiks atsākts darbs.

Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības LAKRS pārstāve Inga Cinīte aģentūru LETA informēja, ka šodien pēc vairākām sarunām un konsultācijām ar juristiem Martinandželi parakstīja vienošanos ar arodbiedrību, kā rezultātā strādnieki pārtraukuši beztermiņa streiku un atsevišķi speciālisti jau nakts maiņā iedarbinās ražošanas iekārtas, lai piektdien darbs rūpnīcā ritētu pilnā apjomā.Arodbiedrības pārstāve pauda gandarījumu, ka uzņēmuma vadība ir rakstveidā akceptējusi visas principiālās arodbiedrības un strādnieku kolektīva prasības, kas saistītas ar algu parādu samaksu, turpmākām saistībām, kā arī apņēmās samaksāt arodbiedrības biedru naudas, kuras no strādniekiem tika ieturētas, bet kopš šā gada februāra arodbiedrība tās nebija saņēmusi.Tāpat ražotnes vadība šodien atsauca lokautu - darba devēja atbildes «streiku», kas ir darba devēja rīcība, liedzot darbiniekiem darba iespējas un samaksu. Lokautu vadība bija izsludinājusi līdztekus tiesvedībai pret streiku.«Mēs izgājām uz kompromisiem detaļās, piemēram, abām pusēm vienojoties par konkrētiem soda procentiem par iekavētajām algām, taču principā beidzot sastapām uzņēmuma vadības atsaucību, un ar to šī epopeja, cerams, ir galā,» sacīja Cinīte. Viņa pavēstīja, ka arī no komunikācijas ar arodbiedrību Martinandželi vairs neizvairoties, tāpat paudis gatavību tuvākajā laikā parakstīt koplīgumu.Šodien 50% apmērā strādniekiem pārskaitītas algas par jūliju.Kopumā streiks ražotnē augustā ilga 22 dienas.Kā ziņots, 8.augustā SIA «Nordic Metalplast» rūpnīcā lielākā daļa strādnieku sāka beztermiņa streiku, taču ilgāku laiku uzņēmuma vadība uz to nereaģēja. Streiks tika sākts, jo uzņēmums regulāri kavējās ar darba algu izmaksu.Uzņēmuma vadība tiesā centās panākt streika apturēšanu, taču Jelgavas tiesa noraidīja SIA «Nordic Metalplast» vadības prasību atzīt par nelikumīgu uzņēmuma Jelgavas ražotnes strādnieku beztermiņa streiku.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

bigmazi

nu kads brinums ka grib nopelnit , bet ko tad citi darba devei visiem maksa minimalas algas un visus apmierina tas ?

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 13:26

tredjūnija

no iesaistītām personām zinu, ka viena jelgavniece pa visām varītēm centās panākt, lai visi strādnieki sūkātu ledu, bet šī no itāļa raustu piķi. vakar itālis savā reidā pie juristiem bija devies arī pie kādas advokātes jelgavā. šī vietējā advokāte laikam viņam ieteikusi nevienoties, bet turpināt strīdu. itālis, kurš tomēr nav vakarējais, secinājis, ka strīda turpināšana pēc tiesas lēmuma izskatās ilgstoša un neproduktīva un ka tādā veidā vietējā juriste laikam grib uzvārīties viņu "apkalpojot". itālis izdomājis, ka ražotnes nepārtraukts darbs un atlikušo strādnieku lojalitāte viņam esot svarīgāka par bezjēdzīgiem strīdiem ar nebeidzamām tiesvedībām (īsti latviešu gaumē), tāpēc jelgavas advokātes ieteikumus aizlaidis podā. lūk, kādi, mums, jelgavniekiem, ir mūsu līdzpilsoņi juristiņi... isāk makaronu rijējs saprata, ka juriste apzināti sarežģīs un vilks strīdu, lai pati no tā pelnītu, un cietīs ne tikai strādnieki, bet arī īpašnieks.

pirms 7 gadiem, 2012.08.31 11:32

Citas ziņas