Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NVA: ņemot vērā tautas skaitīšanas rezultātus, bezdarba līmenis valstī varētu būt lielāks 1

Ņemot vērā šonedēļ publiskotos tautas skaitīšanas rezultātus, kas liecina, ka kopš 2000.gada Latvijas iedzīvotāju skaits ir sarucis par 13%, bezdarba līmenis valstī varētu būt lielāks, nekā tas ir pašlaik, aģentūrai BNS atzina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Pakalpojumu departamenta Attīstības nodaļas vadītājs Egīls Vidžups.

Viņš paskaidroja, ka reģistrētā bezdarba līmenis valstī tiek aprēķināts procentos, ņemot vērā NVA reģistrēto bezdarbnieku īpatsvaru ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaitā. Bezdarba līmeņa aprēķinam tiek izmantots Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķinātais ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits darbspējas vecumā ‒ no 15 līdz 62 gadiem.«Līdz ar to, ja samazināsies ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits, tad, protams, palielināsies bezdarbnieku īpatsvars ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaitā, respektīvi bezdarba līmenis pieaugs,» norādīja Vidžups.Viņš gan uzsvēra, ka šīs bezdarba līmeņa izmaiņas nav saistītas ar esošo situāciju darba tirgū vai reģistrēto bezdarbnieku skaitu, bet gan tikai ar aprēķinos izmantotā ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopējā skaita izmaiņām.Saskaņā ar CSP provizoriskajiem datiem tautas skaitīšanā 2011.gadā Latvijā saskaitīti 2 067 887 iedzīvotāji, kas ir par 309 tūkstošiem jeb 13% mazāk nekā iepriekšējā tautas skaitīšanā 2000.gadā.NVA operatīvie dati liecina, ka šā gada 15.janvārī bija reģistrēti 131 011 bezdarbnieki un bezdarba līmenis bija 11,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ha ha ha

Ha varētu būt lielāks- it kā to mēs nezinājaām jau tā pat ,paskataties kas tagad te notiek iestājies darba biržā nu staigā atrādies bij man iespēja pastrādāt,kamēr cilvēks biļitenā nu aizgāju strādāt zinu ka drīkstu strādāt 2mēn,pazvanīju paziņoju biržā ka esmu uz laiku darbā ,tākā nevarēju ierasties un uzrādīt darba līgumu manā vietyā aizveda brālis un parādīja to līgumu,viņam laipni atteica kad beigšu strādāt lai uzreiz nākamā dienā irodos ar darba pārtraukšanas līg.pēc 2 ned man zvana un saka ka esmu izmesta no biržas par laicīgu neierašanos un viņiem neintresē bij kāds vai nē,un tādi ir daudzi kurus izmet jo tagad no sociāliem pabalstiem tu neko nevari dabūt ja tev ir zemevairāk kā 3ha,un tad jau nav vērts iet un stāties biržā jo darbu tāpat tur atrast irizdevies retajam.lai pabrauc un paskatās kas notiek laukos viss ir likvidēts te gandrīz visi bez darba.

pirms 8 gadiem, 2012.01.20 19:14

Citas ziņas