Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NVA sāk izsniegt bezdarbniekiem kuponus profesionālās apmācības programmu apguvei

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) profesionālo un neformālo apmācību šogad organizē, bezdarbniekiem izsniedzot mācību kuponus. No šīs nedēļas bezdarbniekiem NVA filiālēs kuponi jau tiek izsniegti profesionālās tālākizglītības programmu apguvei un pirmos pēc kupona NVA filiālē aicina tos bezdarbniekus, kuri izvēlētajai apmācību programmai pieteikušies iepriekšējā periodā, bet apmācībā vēl nav iesaistīti.

Pašreiz kupona saņemšana tiek organizēta apmācībai reģistrēto pieteikumu hronoloģiskā kārtībā. NVA darbinieki aktīvi sazinās ar bezdarbniekiem un uzaicina ierasties NVA filiālē pēc kupona konkrēta dienā un laikā. Kupona saņemšanas brīdī bezdarbnieks izvēlas izglītības programmu un pēc tam 10 darba dienu laikā izvēlas arī izglītības iestādi no NVA mājas lapā ievietotā piedāvājumu saraksta. Bezdarbnieks arī pats var piedāvāt sevis izvēlēto mācību iestādi ārpus šī saraksta, informē Iveta Kancēna, NVA Informācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas vadītāja.Pēc tam  bezdarbniekam ar kuponu jādodas uz izvēlēto izglītības iestādi, kur izglītības  iestāde aizpilda kupona otru pusi. Aizpildītais kupons bezdarbniekam desmit darba dienu laikā jāiesniedz NVA filiālē. NVA filiāle slēdz līgumu ar izglītības iestādi un bezdarbnieku par apmācību īstenošanu, lai plānotajā datumā uzsāktu apmācību. Mācību iestādei bezdarbnieka apmācība jānodrošina mēneša laikā.Profesionālās un neformālās apmācības laikā bezdarbnieks tāpat kā līdz šim varēs saņem stipendiju 70 latu apmērā par kalendāro mēnesi. Pabeidzot profesionālo apmācību, bezdarbnieks saņems profesionālās kvalifikācijas vai profesionālās pilnveides izglītības apliecību. Pabeidzot neformālās izglītības programmas apguvi, bezdarbnieks saņems iegūto zināšanu apliecinošu dokumentu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas