Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NVA «simtlatnieku» vietā sola algotos pagaidu darbus 3

Maijā tā sauktajā «simtlatnieku programmā» Jelgavā nodarbināti 277 bezdarbnieki, Jelgavas novadā – 335, bet Ozolnieku novadā – 63. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica tikšanās laikā ar pilsētas uzņēmējiem atklāja, ka nākamgad aģentūra varētu īstenot jaunu bezdarbnieku atbalsta programmu, kas aizstās «simtlatniekus».

«Darba praktizēšana pašvaldības ar 100 latu stipendiju bija krīzes laika risinājums, kas paredzēja smagu fizisku darbu, lai iesaistītos rosinātu meklēt labāku darbu,» skaidroja B.Paševica.Viņa atgādināja, ka no 1.jūlija stipendija vairs nebūs 100, bet 80 latu. «Pēdējie, kas saņems stipendiju, būs bezdarbnieki, kas projektā iesaistīsies novembrī, jo gada beigās programma tiks pārtraukta,» tā NVA direktore.Pašlaik atbildīgās institūcijas un NVA strādā pie jaunās atbalsta programmas izstrādes. «Tas būs kas līdzīgs algotajiem pagaidu sabiedriski nozīmīgajiem darbiem. Pašlaik vēl nevar pateikt, kāds būs atalgojums un arī nodarbinātības ilgums, zināms vien, ka strādāt varēs ne ilgāk par trim mēnešiem,» informēja B.Paševica.Līdz 23.maijam visā «simtlatnieku» programmas īstenošanas laikā tajā Jelgavā bija iesaistīti 1 662 bezdarbnieki, Jelgavas novadā – 1 801, Ozolnieku novadā – 260.Reģistrētā bezdarba līmenis maija vidū bija 10,6 procenti.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Skolnieciņš

Valsts klaji izņirgājās par tautu. Simtlatnieku programma ir rupjš cilvēktiesību pārkāpums. 80Ls par pilnas slodzes darbu ir izsmiekls! Tajā laikā ierēdņi pelnija n-tās reizes vairāk! Ar skaudību, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) #Simtlatnieki

pirms 21 dienām, 2020.09.04 18:06

LV Skolnieciņš LV

"Arbeit macht frei" skandējot šos vārdus mūsu valdība izgudroja simtlatnieku programmu. Diemžēl pilnas slodzes darbs par 80Ls, kad minimālā alga ir 200Ls bruto, ir spīdzināšana. Simtlatnieku programma ir diezgan noziedzīga rīcība no valdības puses. Vārdu sakot, šī valdības kampaņa ir klajš cilvēktiesību pārkāpums... Ar skaudību, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) #Skolnieciņš #Bezdarbs

pirms 21 dienām, 2020.09.04 18:07

Skolnieciņš

"Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās" ir ļoti neglīta un bezkaunīga valdības rīcība. Šīs programmas dēļ visnabadzīgākie kļuva vel nabadzīgāki. Kamēr ierēdņi saņēma lielās algas un biezie vienā ēdienreizē caur kuņgi "Vincentā" izlaida 80Ls, tikmēr simtlatniekiem vajadzēja šos 80Ls nopelnīt, strādājot smagu darbu. Vai tas ir godīgi? Ēdušais neēdušo nesapratīs!!!
Ar skaudību, Skolnieciņš #Skolnieciņš #Simtlatnieki

pirms 21 dienām, 2020.09.04 18:08

Citas ziņas