Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Oktobra otrajā pusē bezdarba līmenis Jelgavā kļuvis vēl mazāks 4

Latvijā oktobra otrajā pusē Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) uzskaitē bija 130 891 bezdarbnieks, kas ir par 768 mazāk, salīdzinot ar septembra beigām, liecina NVA apkopotie operatīvie dati 23.oktobrī.

Bezdarba līmenis valstī ir 11,6% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, un tas ir tikpat, cik septembra beigās.Viszemākais bezdarba līmenis joprojām ir Rīgas reģionā – 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Tam seko Kurzeme (12%), Zemgale (12,5%) un Vidzeme (13%), bet visaugstākais bezdarba līmenis joprojām ir Latgales reģionā, kur tas veido 19,7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.NVA dati liecina, ka oktobrī no reģioniem bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu sarucis Kurzemē un Zemgalē, savukārt pārējos reģionos tas saglabājies nemainīgs.No pilsētām viszemākais bezdarba līmenis saglabājas Rīgā (8,1%), Ventspilī (8,8%) un Jelgavā (8,8%), savukārt visaugstākais bezdarba līmenis joprojām ir Rēzeknē (17,8%). Valmierā bezdarba līmenis ir 9,4%, Daugavpilī – 9,9%, Jūrmalā – 10,6%, Liepājā – 12,8% un Jēkabpilī – 13,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.NVA dati liecina, ka no pilsētām oktobrī bezdarba līmenis par 0,2 procentpunktiem samazinājies Liepājā un Jēkabpilī, bet par 0,1 procentpunktu tas sarucis Rīgā, Jūrmalā un Jelgavā. Ventspilī bezdarba līmenis, salīdzinot ar septembra beigām, palicis nemainīgs, savukārt Daugavpilī, Rēzeknē un Valmierā tas par 0,1 procentpunktu palielinājies.Jau vēstīts, ka septembra beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 11,6% un kopumā NVA uzskaitē bija 131 659 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

actiņa

Bet ziņoja,ka Latvijā ir 3 tūstoši brīvas darba vietas-vakances -kāpēc neiet strādāt? Tāpēc,ka būt mazturīgajam ir izdevīgāk !
Jāsāk atstrādāt sociālos pabalstus!
Ja cilvēks nestrādā2-3 gadus tad arī nekādu palīdzību!
Darbu dabūt var!Nepatīk alga-peklē PARALĒLI labāku vietu-bet strādā nevis dzīvo uz citu rēķina !

pirms 8 gadiem, 2011.10.25 13:42

smiekļi nāk

Nu patiešam samazinājas pēc statistikas datiem bezdarbs....ha,ha,ha...Ja man dēls kopā ar vedeklu izbrauca prom strādāt,arī stāvēja bezdarbniekos,paziņas un daudz radu,draugu,kurie stāvēja uzskaite aizbrauca prom augusta,septembrī,oktobrī.Kādi 30 cilvēki kopuma.Pareizi,tur uzreiz samazinājas pēc dokumentiem cilvēku skaits.
Es arī ilgstoši stāvēju bezdarbnieku uzskaitē,bet kāda jēga iet atzīmēties,ka nesaņem pabalstu un nēko tur ne varat piedāvat no darba.

pirms 8 gadiem, 2011.10.25 10:43

ha

Nu gan jāsmejas, ja rēķina cik šogad ir izbraukuši no valsts, tad jau var teikt, ka ir samazinājies biržā reģistrēto skaits. Tāpat nav jēgas iet katru mēnesi atrādīties, ja ilgstoši esi bez darba un sen jau pabalstu nesaņem. Tāda dīvaina statistika mūsu valstī ...

pirms 8 gadiem, 2011.10.24 15:09

Citas ziņas