Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Oktobra vidū bezdarba līmenis Jelgavā 8,9%

Latvijā oktobra vidū Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) uzskaitē bija 131 122 bezdarbnieki, kas ir par 537 mazāk, salīdzinot ar septembra beigām, liecina NVA apkopotie operatīvie dati 16.oktobrī.

Bezdarba līmenis valstī ir 11,6% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, un tas ir tikpat, cik septembra beigās.Viszemākais bezdarba līmenis joprojām ir Rīgas reģionā – 8,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita. Tam seko Kurzeme (12,1%), Zemgale (12,5%) un Vidzeme (13%), bet visaugstākais bezdarba līmenis joprojām ir Latgales reģionā, kur tas veido 19,7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.NVA dati liecina, ka oktobrī no reģioniem bezdarba līmenis sarucis Zemgalē – par 0,1 procentpunktu, savukārt pārējos reģionos tas saglabājies nemainīgs.No pilsētām viszemākais bezdarba līmenis ir Rīgā (8,1%), Ventspilī (8,9%) un Jelgavā (8,9%), savukārt visaugstākais bezdarba līmenis joprojām ir Rēzeknē (17,8%). Valmierā bezdarba līmenis ir 9,3%, Daugavpilī – 9,9%, Jūrmalā – 10,6%, Liepājā – 12,9% un Jēkabpilī – 13,9%.NVA dati liecina, ka no pilsētām oktobrī bezdarba līmenis par 0,1 procentpunktu samazinājies Jūrmalā un Liepājā, savukārt par 0,1 procentpunktu tas palielinājies Ventspilī, Daugavpilī un Rēzeknē. Pārējās lielākajās Latvijas pilsētās bezdarba līmenis oktobrī saglabājies nemainīgs.Jau vēstīts, ka septembra beigās Latvijā bezdarba līmenis bija 11,6% un kopumā NVA uzskaitē bija 131 659 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Citas ziņas