Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Operatori: Latvijas iedzīvotāji valsts svētkos aizvien aktīvāk izmanto mobilos sakarus

Latvijas iedzīvotāji valsts svētkos 18.novembrī aizvien aktīvāk izmanto mobilos sakarus, novērojuši mobilo sakaru operatori.

Mobilo sakaru operatora «Latvijas Mobilais telefons» (LMT) Biznesa vadības dienesta vadītājs Vīgants Radziņš aģentūrai BNS atzina, ka iedzīvotāju aktivitāti valsts svētkos nevar salīdzināt ar to intensitāti, kādu uzrāda mobilo tālruņu izmantošana Ziemassvētkos vai Jaunajā gada.«Tomēr pēdējos gados varam vērot pieauguma tendenci gan zvanu un īsziņu, gan arī izmantoto datu apmēra ziņā. Tas skaidrojams ne tikai ar to, ka aizvien vairāk mūsu līdzcilvēku vēlas sveikt sev tuvos cilvēkus visai tautai nozīmīgos svētkos, bet arī vēlas aicināt apmeklēt un dalīties iespaidos par redzēto valsts svētku īpašajos pasākumos – svētku parādē, festivālā «Staro Rīga», svētku uguņošanā, koncertos u.c,» sacīja Radziņš.Mobilo sakaru operatora «Tele2» komercdirektors Jānis Spoģis aģentūrai BNS pastāstīja, ka pērn 18.novembrī «Tele2» klienti zvanīja biežāk un nosūtīja vairāk īsziņu, salīdzinot ar valsts svētkiem 2009.gadā, – veikto zvanu skaits operatora tīklā palielinājās par 8% un zvanu ilgums – par 12%, savukārt nosūtīto īsziņu skaits – par 14%. «Analizējot mobilo sakaru patēriņu pa gadiem, paredzam, ka šogad valsts svētkos iedzīvotāji būs vēl aktīvāki un veikto zvanu un nosūtīto īsziņu skaits pieaugs, salīdzinot ar 18.novembri 2010.gadā,» norādīja Spoģis.Viņš prognozēja, ka visvairāk pieaugs patērēto datu apmērs – cilvēki aktīvi izmantos mobilo internetu, lai iepazītos ar jaunākajām ziņām, meklētu informāciju par pasākumiem 18.novembrī un brīvdienās, kā arī lai apmeklētu sociālos tīklus un pārbaudītu e-pastu. «Esam arī novērojuši, ka gadījumos, kad 18.novembris ir darba diena, cilvēki mobilo sakaru pakalpojumus lieto līdzīgi kā nedēļas nogalēs,» piebilda «Tele2» komercdirektors.«Bite Latvija» sabiedrisko attiecību menedžere Lita Grafa aģentūrai BNS savukārt uzsvēra, ka svētkos cilvēki laiku velta sev un ģimenei, savu uzticamo darba gaitu kompanjonu – telefonu – aktīvākai izmantošanai atstājot darbdienām. «Pagājušogad cilvēki zvanīja un sūtīja īsziņas tikpat daudz kā vidēji brīvdienās. Līdzīgi varētu būt arī šogad,» viņa teica.Piektdien svin Latvijas Proklamēšanas gadadienu.

Pievieno komentāru

Citas ziņas